Середа, 13 листопада 2019 14:27

Мову вшанували в ТЗОШ№26

  1. Флешмоб "Бринить-співає наша мова" 2. Імпреза "Мово моя соловїна" 3. Всеукраїнський радіодиктант єдності 4. I етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика 5. Моновистава "Хто любить мову, той любить Україну" 
День української писемності та мови розпочався в ТЗОШ №14 ім. Б.Лепкого радіодиктантом єдності. Потім учні 9-А класу урочисто відкрили І етап Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені П.Яцика. Згадали словом шани і Богдана Лепкого, якому в ці листопадові дні виповнюється 147 років.
Середа, 13 листопада 2019 09:07

Свято мови у ТЗОШ№24

9 листопада - День української писемності та мови. Учнівський і вчительський колективи Тернопільської ЗОШ №24 приєдналися до відзначення цього свята. 8 листопада стартував ХХ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, його шкільний етап, вчителі та учні школи взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. 11 листопада святкування продовжилися. У вестибюлі школи було розгорнуто фотозону, де кожен охочий міг сфотографуватись з хештегами: "Я❤українську мову", "Я - українець. Я -патріот", "Я - українка і пишаюся цим" та ін., зробили пам'ятний аквагрим, навчитись виготовляти прикраси у національному стилі.
Середа, 13 листопада 2019 08:59

Свято душі у ТСШ№7

12 листопада у стінах Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов за ініціативи Чеботарьової Мирослави Михайлівни та класного керівника Луканюк Марії Степанівни відбулося свято для душі – творча зустріч з поетесою Лесею Любарською.Леся Михайлівна – справжній майстер поетичного слова. Рядки її поезії зворушують красою Любови: любові до світу, рідного краю, батьківського порогу.Спілкуючись з учнями 6 – Б класу, читаючи свої вірші, Леся Михайлівна сіяла в юні душі зерна добра, любові до батьків, чесності, справедливості, порядності. З уст шестикласників (Тані Зарудної, Вероніки Бровко, Вікторії Троян) звучали поезії поетки про мову, Україну.Поезія Лесі Любарської – особлива, мова співуча, а…
05.11 – хвилинка пізнання “Світлиця слова у безмежжі часу” 05.11 – хвилинка пізнання “Світлиця слова у безмежжі часу” 06.11 – “поетичний коктейль” 08.11 - ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності (8-11 класи) 08.11 – І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 08.11 – “Подорож до країни рідної мови” 04.11-08.11 – “Думай українською! Спілкуйся українською! Пиши українською!” (корисні поради)
У    ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»  з нагоди Дня української писемності (08 листопада2019р.) проведено: ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності; шкільний етап Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика; інтелектуальна гра – конкурс знавців української мови «Мово українська, мово солов’їна» серед учнів 7-9 класів; радіоповідомлення про День української писемності та мови.
08 листопада 2019 року, напередодні Дня української писемності та мови, у школі відбулася низка заходів. З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури відбувся ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, в якому взяли участь 72 учні та п’ятеро вчителів української мови та літератури. Диктант звучав на хвилях Українського радіо, додатково відбувалася онлайн-трансляція на суспільному телеканалі UA:ПЕРШИЙ і на сайті UA:Українське радіо, отож усі охочі мали можливість взяти участь у Всеукраїнській акції єднання. Учні та учителі, які писали диктант, мали змогу перевірити правильність написання вже за 15 хвилин після його прочитання, адже текст оприлюднено на сайтах суспільного мовника: UA:Українське радіо та…
"Рідна мово моя, ти для мене - криниця..." Саме під таким гаслом відбувся День української писемности та мови у ТЗОШ № 23. Традиційно у це свято учні змогли продемонструвати свої знання з української мови,узявши участь у І етапі ХХ Міжнародного конкурсу ім. П.Яцика. Справжнім прикладом єднання став радіодиктант "Від бересту - до "цифри". Також школярі  переглянули цікаві презентації про Нестора Літописця, походження письма, послухали пісні про рідну мову, ознайомились  зі змінами у новій редакції "Українського правопису".     
Сторінка 1 із 14