Четвер, 10 листопада 2016 01:11

День української писемості та мови в Технічному ліцеї

      9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для кожного українця свято – День української писемності та мови. Традиційно у цей день у Тернопільському технічному ліцеї проходять різноманітні заходи.

        Цього року День української писемності розпочався Всеукраїнським диктантом єдності, у якому взяли участь як учні, так і педагоги.

         В актовій залі вчитель української мови та літератури Кунцьо Надія Степанівна провела пізнавальну годину “Слово наше рідне - слово українське”, на якій ліцеїсти почули факти про становлення української мови, вшанували пам’ять преподобного Нестора-Літописця, на пергаментах якого  наше слово набирало сили. Українська мова  шліфувалася у творах Григорія Сковороди, поглиблювалась під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалася пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

             На перервах учні мали можливість позмагатись у мовознавчій вікторині та переглянути  у ліцейній бібліотеці виставку словників української мови. Завершився день І етапом Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика.

          Панас Мирний казав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування». Дбаймо всі разом про рідну мову! Збережімо її, як одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу!

Прочитано 249 разів