Вівторок, 27 грудня 2016 17:14

Урок- діалогізована медитація «Я без вибору твій слуга, Лиш з любові і туги» у ТЗОШ№11

«Я без вибору твій слуга….»

 «Я без вибору твій слуга,

Лиш з любові і туги», - такі слова видатного українського Каменяра, Франка Івана Яковича, ювілейні дати життя якого відзначаються зараз в Україні, стали знаковими 20 жовтня у ТЗОШ № 11. Цього дня учні одинадцятого класу провели нетрадиційний урок української літератури у форматі діалогізованої медитації. На зустріч із шанувальниками поезії та справжніми патріотами України, а зібралися сьогодні тут тільки такі, завітав сам Іван Якович. Сьогодні він, як і століття тому, звертається до свого народу, переймаючись його болем, стражданнями, мріями й надіями. Цікавий, деталізований екскурс особистого, творчого та громадського життя митця дарує зустрічі Івана Яковича із постатями, яким була відведена найважливіша роль у долі генія українського народу. Ніжно-ліричний настрій дарувала зустріч Івана Франка з Ольгою Рошкевич, дещо тужливо-ностальгійний – із дружиною Ольгою Хоружинською. Сповненими глибокої шани до ювіляра та відданості його праці, його натхненню, його революційно-новаторському галичанському духу, що підносив Україну на скрижалях світової історії та служить прикладом патріотизму нам, сьогоднішнім, велися діалоги-зустрічі з Лесею Українкою, Василем Стефаником, Михайлом Коцюбинським, Миколою Лисенком.

    «Мій український патріотизм – то нелегке ярмо, яке доля положила на мої плечі. І коли що полегшує мені його, так це те, що бачу мій народ, як він, хоч і нині бідний, слабий, безпорадний, але все-таки помалу підноситься, шукає шляхів до світла, правди, справедливості. Отже, варто працювати для цього народу, і ніяка чесна праця не піде марно», - переконливо стверджує Провідник українського народу  у пустелі національно-духновної сліпоти й порожнечі, у царстві страху й покори, у пітьмі невидючості, не всіми гідно оцінений та пошанований за життя. І в той же час його творчі, наукові й громадські здобутки зараз є чи не основою, на якій будується увесь літературний процес України. Так доречно і влучно прозвучали на заході уривки із поеми «Мойсей»…

     Відвідувачі дійства, яке підготувала вчитель-методист української мови та літератури Перейма Людмила Ярославівна, спонювалися почуттями гордості за свого співвітчизника. Схоже, серцям усіх присутніх передавався запал сподвижницьких ідей великого Каменяра. Тож так гармонійно й настроєво пролунав на завершення літературної імпрези марш УНА—УНСО.                                                       

Прочитано 220 разів