Понеділок, 20 березня 2017 10:26

Шевченківські дні у Тернопільському технічному ліцеї

        

      Із свіжим березневим вітром, з подихом весни приходить до нас, українців, велике свято -  день народження Т. Г. Шевченка, великого сина України, поета - генія.Тарас Шевченко - пильний вартовий, що стоїть на сторожі нашого слова і десятиріччями нагадує  „чиїх батьків діти” ми є. Осмислення життя і творчості Кобзаря давно стало доброю традицією Тернопільського технічного ліцею. А тому  з 09 березня по 16 березня 2017 року проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять, а всім серцем відчути його невмируще слово. У навчальному закладі проведені різноманітні заходи з метою поглиблення особистих знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова. Розпочався тиждень з конкурсу читців поезії Тараса Шевченка «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш». Варто відзначити, що ліцеїсти не тільки проявили свою майстерність у читанні поезій, а також на конкурсі продемонстрували вокальні здібності, заспівавши поезії Кобзаря. Вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем репрезентували увазі учнів тематичну виставку «Стежками Кобзаря», а 11 березня під керівництвом вчителя української мови і літератури Кунцьо Надії Степанівни  проходив флеш – моб, під час якого вчителі ліцею читали поезії Шевченка з власного «Кобзаря». Побачивши учителів на сходах закладу  з «Кобзарем», учні із захопленням слухали прочитані поезії Великого поета.

         А на завершення тематичного тижня у актовій залі ліцею було проведено свято – літературно-музична композиція «Свіча, запалена від серця», яку підготувала вчитель української мови та літератури Колісник Ірина Володимирівна. Під час заходу учні 8-11 класів мали можливість ще раз пройти стежками життя Тараса Шевченка, прислухатись до його живого слова. Шевченко – це Україна. Україна – це Шевченко. Важко сказати, коли нам більше був потрібний Тарас:у часі минулому, коли в мороці пробивали українці стежку правди, чи тепер, коли відроджується так нелегко наша Україна. Тому доречно було згадано про Небесну Сотню, а на завершення композиції ліцеїсти запалили крихітні  свічечки від символічної Шевченкової, полум’я яких горітиме ясніше, а темряви довкола буде менше. Не даймо ж йому погаснути. Наш народ не забуде Шевченка, бо його слово лунає по всій землі. Бо світ постав зі слова, і Україна повстала зі слова, і слово то було Шевченкове.

       Приємно відмітити, що учні усіх класів активно долучилися до відзначення Шевченківських днів. На загальноліцейній лінійці 20 березня 2017 року при підведенні підсумків тематичного тижня будуть відзначені  дипломами ліцеїсти, які брали найактивнішу участь у заходах Шевченківських днів та переможців поетичного конкурсу.

      Залучаймо учнівську молодь до глибин Шевченківської мудрості!Знайомлячись з творчою спадщиною Великого сина України, ми вчимося любити рідну землю такою ж великою любов’ю, як Він.

 

Прочитано 265 разів