Вівторок, 04 квітня 2017 10:19

Канікули - пора не лише для відпочинку

Канікули – пора не лише для відпочинку…

     30 березня-01 квітня 2017 р. у м. Києві проходив ІІ етап ювілейного Х Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл.

     Метою Конкурсу є залучення учнівської молоді до наукових досліджень феноменів України та українства в сучасних соціокультурних процесах.

     Основна тематика творчих робіт учасників цьогорічного Конкурсу була присвячена 25-річчю незалежності України та 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років.

     Конкурс проводився у два етапи. На першому етапі учням потрібно було написати науково-дослідну роботу. Учні Тернопільської класичної гімназії Проник Христина та Хавро Максим (9 клас) вийшли у другий етап Конкурсу. Вони у своїх наукових роботах досліджували діяльність відомих земляків – художника І. Марчука та мистецтвознавця й історика І. Ґерети (науковий керівник – Підручняк О.П., учитель української мови та літератури).

     На другому етапі Конкурсу учні виконували письмові конкурсні завдання, тести з українознавства та публічно захищали власні науково-дослідні роботи.

Хавро Максим посів ІІІ місце у виконанні тестових завдань з українознавства, обох гімназистів було нагороджено Грамотами за номінацію «Використання письмових та усних джерел при вивченні долі людей в історичному процесі» та книгами на українознавчу тематику.

     Програма Конкурсу була досить насиченою. Учасники мали зустріч із відомими людьми, зокрема з письменником І. Малковичем та автором-виконавцем власних пісень С. Василю- ком, побували на різних екскурсіях.

     Учасниками другого етапу Конкурсу були учні з усієї України, а також із Казахстану, Молдови, Іспанії. Максим та Христина повернулись із столиці з гарними враженнями

Прочитано 240 разів