Субота, 11 листопада 2017 23:37

Тиждень української мови і літератури в Технічному ліцеї

6-10 листопада 2017 року у Тернопільському технічному ліцеї було проведено Тиждень української мови і літератури.

6 листопада відбулася урочиста лінійка – відкриття «Отак воно усе й пішло, що на початку було Слово…», яку підготувала вчитель української мови і літератури Колісник І.В.

У рамках проведення Тижня української мови і літератури було органі-зовано книжкову виставку «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине», проведено такі конкурси: кращий кросворд з української мови і літератури, охайний учнівський зошит з української мови. Ліцеїсти мали змогу розкрити свої таланти у конкурсі читців-декламаторів «Дзвенить струмочком рідна мова», переможцем якого стала Сорока В., а гран-прі отримала Боднарчук Х.

Ліцеїсти І-ІІ курсу (8-9 кл.) підготували виставку газет «Світ українського слова», а саме: «Походження та розвиток української мови», «Мовний етикет – культурне обличчя нації», «Фразеологічний дивосвіт», «Обережно: суржик!».

9 листопада учні та вчителі ліцею долучилися до написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Крім того, було проведено І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Цікавим і змістовним виявилося свято-гра з української мови і літератури «Анумо, українці!», яку підготувала вчитель української мови і літератури Кунцьо Н.С. Команди «Патріоти» і «Мовознавці» та їх вболівальники мали можливість продемонструвати свої знання з української мови і літератури.

Одним із найперспективніших методів навчання вважають метод проектів. Учні III-IVкурсів (10-11 кл.) представили науково-дослідницькі проекти: «Культура звертання – культура особистості у минулому, нині й завжди», «Як впливає на розвиток мови бурхливе запозичення неологізмів», «Чи переможе книжку комп’ютер, а бібліотеку – Інтернет?», «Які вислови відомих українців про Україну, мову варто було б розмістити на сучасних білбордах».

Прочитано 286 разів