Понеділок, 13 листопада 2017 21:50

День української писемності й мови в Тернопільській Українській гімназії ім.І.Франка

         Креативно й цікаво відзначили День української писемності й мови 9 листопада 2017 року в Тернопільській Українській гімназій ім.І.Франка.

         Традиційно учні й педагоги прийшли у вишиванках, адже щороку ми проводимо флешмоб «Підтримай рідну мову – прийди 9 листопада у вишиванці».

         Відбулася виставка стінних газет, у яких учні висвітлювали основні проблеми мови сьогодні: утвердження її як державної, боротьба за чистоту мови, особливості рідної мови, що вирізняють її з-поміж інших слов’янських мов.

         Учні брали участь в акції «Палітра думок», висловлюючи свої думки з приводу того, що може кожен зробити для рідної мови.

         На перервах працював відкритий мікрофон, гімназисти читали улюблені вірші про мову (вч. Чирська Н.П., Зуляк Г.Я., Гарматюк Л.І.).

         Цікаво й оригінально пройшов флешмоб «Дбаймо про культуру мовлення». З ініціативи учнів 3-А класу (кл.кер. Балабан Г.М.) гімназисти наочно побачили найтиповіші помилки в наголошуванні слів, неправильне вживання словосполучень, скальковані вирази. Сподіваємося, що цей захід доповнить вивчене на уроках про культуру мовлення.

         Старшокласники та педагоги прилучилися до написання радіодиктанту національної єдності.

         Урочисте відкриття І етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика та ХVІІ конкурсу учнівської творчості “ Об’єднаймося ж, брати  мої…» по-сучасному, модерно підготували учні 7-А класу (кл.кер.Грабовська О.М., муз.кер.Кліщ С.О.)

         В урочистому відкритті взяли участь начальник управління освіти Тернопільської обласної адміністрації – Хома О.З. і директор Тернопільського обласного комунального  інституту післядипломної педагогічної освіти – Петровський О.М.

         Завершився День писемності й мови виконанням учнями 1-7 класів завдань І етапу конкурсу з української мови ім. П.Яцика.

Прочитано 207 разів