Четвер, 22 лютого 2018 12:48

Міжнародний день рідної мови у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич

Українська мова – скарбниця духовного і культурного спадку українського народу. У витворених протягом віків різноманітних формах буття української мови зберігаються історична пам'ять, досвід нації, глибинні витоки її світоглядних і моральних цінностей, віддзеркалюються національні традиції і узвичаєння, тобто ознаки, що притаманні саме цій спільноті і тому є унікальними складовими національної ідентичності. Мова зберігає єдність народу в історичній зміні поколінь і суспільних формацій, об’єднує народ у часі, у географічному і соціальному просторі.

21 лютого у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич відзначили Міжнародний день рідної мови

Всі учні нашої школи писали «Диктант єдності» українською мовою.

До краси і багатства рідної мови через поезії й, пісні долучилися шестикласники на святі «Мово моя українська».

У лінгвістичному турнірі п’ятикласники змагалися у конкурсах «Мовна

вікторина», «Мовні сходинки», «Склади слово», «Фразеологічні хитрощі» та «Битва капітанів». На інтегрованому уроці з музичного мистецтва та української літератури «Велика українська сімейка» учні 5 класу познайомилися з українськими музичними інструментами та їх особливостями. Вони дізналися й про те, як у літературних творах наш народ оспівував рідну мову, а звучання народних інстументів підсилювало велич і красу рідного слова, додавало йому магії.

Учні 9-11 класів переглянули документальний фільм «Код нації» про особливості української мови, її вплив на формування духовності нашого народу, кожної людини.

Прочитано 240 разів