Четвер, 21 лютого 2019 12:35

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні живе понад 130 національних меншин — носіїв 79 мов.

Бережімо свою рідну мову, але не забуваймо, що в Україні державна мова - УКРАЇНСЬКА!

Закон № 5670-д є необхідним для розвитку та поширення української мови. Раніше, 4 жовтня 2018 року, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» № 5670-д. За нього віддав свій голос 261 депутат.

Основними нововведенням закону стануть:

  • обов’язкове використання мови в медіа(може бути кілька версій додатково іншими мовами), державною мовою також мають транслюватися теле- та радіопрограми (крім пісень; а щодо інформаційних продуктів для національних меншин передбачаються квоти) та подаватися реклама. І тільки інформагентства можуть послуговуватися «також іншими мовами, дотримуючись загальновизнаних етично-моральних норм слововживання»;
  •  обов’язковість у судах, кримінальних провадженнях, війську, органах державної влади та місцевого самоврядування, освітніх та наукових закладах, лікарнях, на пошті, у сфері телекомунікаційних послуг; це поширюється також і на документообіг у згаданих установах та інституціях.
  • Також запроваджується Національна комісія зі стандартів державної мови, яка буде визначати рівень володіння державною мовою і видавати відповідні сертифікати для кандидатів на посади президента, депутатів, їхніх помічників, чиновників, суддів та їхніх помічників, адвокатів, нотаріусів, керівників навчальних закладів та інших.

 

Можна засвоїти дві, три, чотири мови. Хоч десять. Та жодна чужа мова не замінить рідної. Бо вона — той місток, що веде до джерел. Можна до дрібниць опанувати чужу мову. Одначе плакати й сміятися, кохати й бачити сни можна тільки рідною. Пишаймося красою, мелодійністю, багатством рідної мови! Говорімо нею вишукано, зворушливо, натхненно! Хай в устах наших буде вона щедрою на добрі, лагідні, щирі слова! Хай на цій землі лунає вона чарівною музикою ще багато століть і тисячоліть!
Прочитано 178 разів