Понеділок, 19 березня 2018 13:53

ДПА-2018: ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ

Роз’яснення щодо проведення державної підсумкової атестації  (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) наведено в листі МОН України «Про організоване завершення 2017/2018 навчального року та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти» від 31.01.2018 №1/9-66.2

ДПА У СЕРЕДНІЙ ШКОЛІ (БАЗОВА СЕРЕДНЯ ОСВІТА)

Предмети
ДПА здобувачів базової середньої освіти здійснюється у письмовій формі з трьох предметів:

– українська мова;

– математика;

– предмет за вибором педагогічної ради закладу освіти: українська література, зарубіжна література, іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика.

– у закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом для проведення ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».

ХТО СКЛАДАЄ ЗАВДАННЯ?

Для проведення ДПА в закладі освіти використовуються єдині завдання, які укладають вчителі закладу освіти, відповідно до затверджених Міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, і затверджує керівник закладу освіти.

РЕЗУЛЬТАТИ ДПА ТА РІЧНІ ОЦІНКИ

Результати ДПА не враховуються при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходив атестацію.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ДПА

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти здійснюється у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 22 травня до 14 липня 2018 року. Основна сесія: 22 травня – 13 червня; додаткова сесія: 02–14 липня.

Реєстрація для проходження ДПА у формі ЗНО здійснюватиметься з 6 лютого до 19 березня (перереєстрація — до 2 квітня) 2018 року. Інформацію про порядок реєстрації розміщено на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua).

22 травня – математика

24 травня – українська мова і література

29 травня – іспанська мова

29 травня – німецька мова

29 травня – французька мова

01 червня – англійська мова

04 червня –  біологія

06 червня – історія України

08 червня – географія

11 червня – фізика

13 червня – хімія

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з четвертого предмета – мови національної меншини. ДПА з мови національної меншини проводиться за місцем навчання за завданнями, що укладаються вчителями закладу освіти.

ЗАРАХУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДПА у формі ЗНО та річні оцінки

Для визначення оцінок за ДПА у формі ЗНО зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи ЗНО або частини з них (залежно від навчального предмета відповідно до загальних характеристик сертифікаційних робіт).

Інформація про перелік завдань, результати виконання яких зараховуватимуться як оцінка за ДПА, розміщена на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (розділ «Предмети ЗНО»).

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді оцінок (1-12 балів) зазначатимуться у відомостях результатів ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти, проведеної у формі ЗНО за формою, наведеною у додатку 8 до Порядку ЗНО.

Прочитано 944 разів