Четвер, 30 січня 2020 16:32

До 90-річчя Всеволода Нестайка: 10 мудрих, сумних і світлих цитат

1. "Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати... Вихід був один – стати дитячим письменником. Так я й зробив. І, пам'ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше".

2. "Я народився в Бердичеві, але коли мені було три роки, батька заарештували. Був Голодомор, батько загинув, а мати взяла мене й мою сестру, і ми переїхали в Київ (...) Так я став киянином і відтоді нікуди не виїжджав, навіть окупацію провів у Києві. Потім я їздив і у Париж, і в Берлін, у Будапешт, і не тільки в письменницьких справах. Але де б я не був – проведу там два тижні, і мене вже страшенно тягне назад, у Київ".

3. "Я багато пам'ятаю, але всі ці спогади дуже сумні. Неволя – це найстрашніше, що може бути на світі – коли йдеш ти з мамою по вулиці, тримаєшся, будь-який фашист може пхнути твою маму, образити, а ти нічого не можеш вдіяти. В 1941-му році мені було 11 років і з того часу я став дорослим, мабуть. Дитинства у мене вже не було".

4. "Я пишаюся, що не вийшов із дитинства і зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити".

5. "Усі діти у чомусь здібні, талановиті, вони завжди різні, чим дуже цікаві. Але, як на мене, є недолюблені – ті, яким не додали уваги у дитинстві. А саме від дорослих залежить, кого вони виростять і чи будуть їхні діти успішними та щасливими".

6. "Ото дивно: якщо ти зробиш людинi добро, вона тобi стає приємною. I навпаки – той, кому ти заподiяв щось зле, стає неприємним тобi".

7. "Я справді був мисливцем, тому що всі письменники тоді полювали, і я їздив з ними... І от якось на полюванні підстрелив я качку, і вона впала мені до ніг. І дивилася на мене такими очима, що я, чесно вам скажу, після того зарікся полювати. Але тоді я мусив її добити – такий закон. І я гріх на душу взяв, добив... Але після того розбив рушницю".

8. "Політичних казок я, як правило, не пишу, я далекий від політики. Хай політики займаються своїми справами, а дитячі письменники – своїми. Я вважаю, що дитяча література повинна бути доброю, веселою і вчити моральних чеснот. У мене немає книжок з поганими героями, в усіх моїх книжках перемагає добро. Це головне для виховання совісті у дітей. Тоді, може, вони не будуть займатися поганою політикою, а будуть займатися гарною політикою".

9. "Сьогодні приснилося, що я літаю. Поруч зі мною двоє хлопчиків: "Чого літаєте? – питають. – Ви дорослий, тільки діти мають літати". Я тут же засоромився і прокинувся".

 10. "Той, хто дбає тільки про власну шкуру і свою кишеню, не вартий доброго слова".

Джерело: Depo.ua

Прочитано 38 разів