Підкатегорії
Вівторок, 17 листопада 2020 15:08
Випробування "Дистанційний урок"
Сьогодні, 17.11.2020 року, відбулося випробування "Дистанційний урок". Тема: "Тире між підметом і присудком. Узгодження головних членів речення". Дистанційні уроки демонстрували вчителі: Ситар В.(ТЗОШ№11), Палкова З. (ТЗОШ№23), Семенець Г. (ТЗОШ№4). Журі конкурсу № з/п Прізвище, ім’я, по батькові членів журі Посада, місце роботи Категорія, звання 1. Петришина Ольга Ігорівна, голова журі Завідувач кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Кандидат філологічних наук, доцент 2. Грицак Наталія Русланівна Доцент кафедри теорії і методики української та світової літератури Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Кандидат філологічних наук, доцент 3. Петрокушин Руслана Володимирівна Директор Тернопільської спеціалізованої…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 8 клас
Завантажити прикріплення:
Четвер, 10 жовтня 2019 09:31
Орфографічний словник.Орфограма (практично).Орфографічна помилка (практично), її умови позначення. Автор - учитель ТУГ Колодій А.Р.
Тема: Орфографічний словник.Орфограма (практично).Орфографічна помилка (практично), її умови позначення Мета: сприяти поглибленню знань учнів про орфограму,орфографічну помилку; розвивати вміння та навички користуватися орфографічним словником, обґрунтовувати написання слів відповідними орфографічними правилами, помічати й виправляти орфоепічні і орфографічні помилки, керуючись вивченими правилами;сприяти розвитку творчих умінь, культури мовлення, усвідомленню краси, естетичної довершеності української мови крізь призму народних традицій. Очікувані результати. учні: üзнають, що таке орфограма, орфографічна помилка; üвміють користуватися орфографічним словником, позначають орфографічну помилку; üпомічають і виправляють орфографічні і орфоепічні помилки, керуючись вивченими правилами; üскладають мікротексти на задану тему, використовуючи вивчені орфограми. Тип уроку: поглиблення вивченого та формування нових знань. Методи, прийоми і…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Неділя, 31 березня 2019 21:34
Синтаксичний розбір безсполучникового складного речення. Автор - учитель ТЗОШ14 Г.Снітовська
Тема: Синтаксичний розбір безсполучникового складного речення. Мета : навчальна – узагальнити знання учнів про безсполучникові складні речення; закріпити навички правильного вживання розділових знаків та синтаксичного розбору безсполучникових складних речень; відпрацювати відповіді правописні уміння і навички; виховна – використовувати можливості дидактичного матеріалу для виховання бережливого ставлення до природи. розвивальна – розвивати вміння учнів знаходити і виправляти помилки в своєму і чужому мовленні; виробляти вміння використовувати у власному мовленні синтаксичні синоніми; Обладнання: Картки, схеми, підручник. Тип уроку: Урок узагальнення знань і умінь учнів. Форма проведення: Урок-спостереження. Хід уроку I.Перевірка домашнього завдання. Індивідуальні завдання трьом учням. За поданими смисловими відношеннями навести приклади БСР.…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 9 клас
Середа, 27 лютого 2019 13:39
Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки. синтаксична роль. Іменники загальні й власні.Іменники загальні й власні. Велика буква та лапки у власних назвах. Автор - учитель ТЗОШ№18 Ірина Жизномірська
ТЕМА. Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки. синтаксична роль. Іменники загальні й власні, конкретні та абстрактні (повторення й поглиблення). Велика буква та лапки у власних назвах МЕТА. повторити і поглибити знання про іменник як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення морфологічних ознак іменників; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити іменники в текстах, визначати їх синтаксичну роль у реченнях, правильно писати іменники-власні назви; сприяти усвідомленню ролі іменників у досягненні точності, інформативності й виразності мовлення; розвивати увагу та спостережливість, уміння робити висновки й узагальнювати, дослідницький інтерес та творчі вміння; виховувати повагу до українського слова, любов до рідної землі, своєї малої батьківщини, відчуття…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Понеділок, 04 лютого 2019 22:26
Неологізми. Тренувальні вправи. Автор - учитель ТЗОШ№16 Р. Базунова
Тема. Неологізми. Тренувальні вправи Мета: формувати загальнопізнавальні вміння аналізувати лексику за активністю вживання, розрізняти слова, що є в повсякденному вжитку, і ті, які рідко використовуються в мовленні, поглибити знання шестикласників про неологізми; удосконалювати навички використання нових слів; виховувати прагнення учнів до підвищення культури власного мовлення. Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок (удосконалення мовної і мовленнєвознавчої компетенцій). Засоби навчання: підручник, роздавальний матеріал, тлумачний словник, словник іншомовних слів. Перебіг уроку Організаційний етап. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок та вмінь. Перевірка домашнього завдання. Повідомлення теми й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності. Сприймання й усвідомлення учнями фактичного матеріалу, осмислення зв’язків і…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Понеділок, 04 лютого 2019 22:24
Активна й пасивна лексика української мови: застарілі слова (архаїзми та історизми). Автор - учитель ТЗОШ№16 Р.Базунова
Тема. Активна й пасивна лексика української мови: застарілі слова (архаїзми та історизми) Мета: ознайомити учнів з активною і пасивною лексикою, із застарілими словами та їх різновидами, новими словами; розвивати усне й писемне мовлення учнів, їх логічне мислення; виховувати любов та повагу рідного слова. Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок. Засоби навчання: підручник, словник, сигнальні картки різних кольорів. Епіграф до уроку: Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує! Тарас Шевченко Перебіг уроку I.Організаційний етап. Формування позитивної настанови. Учитель.Добрий день! В добрий час! Рада, діти, бачить вас! Ви…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Понеділок, 04 лютого 2019 22:07
Способи дієслів(дійсний, умовний, наказовий).Автор - учитель ТЗОШ№8 Галина Скурська
Тема уроку. Способи дієслів(дійсний, умовний, наказовий). Мета уроку. Ознайомити учнів із способами дієслів; формувати загальнопізнавальні вміння відрізняти дієслова різних способових форм, правильно визначати морфологічні ознаки, синтаксичну роль ; розвивати навички правильного і доречного використання дієслів в усному і писемному мовленні; розвивати увагу, художньо-образне мислення; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до природи (тема « Я і рідна природа»); Внутрішньопредметні зв’язки Лексикологія: засвоєння прислів’їв і приказок, до складу яких входять дієслова дійсного, умовного й наказового способів. Культура мовлення і стилістика: уживання способів дієслів у художньому стилі. Міжпредметні зв’язки: українська література, образотворче мистецтво. Тип уроку:формування компетентностей Обладнання: текст, картки з прислів’ями…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 7 клас
Понеділок, 04 лютого 2019 22:06
Узагальнення й систематизація вивченого про відокремлені члени речення. Автор - учитель ТЗОШ№8 Галина Скурська
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 8 клас
Завантажити прикріплення:
Детальніше ...
Понеділок, 04 лютого 2019 22:01
Повторення та узагальнення вивченого про дієприкметник. Автор - учитель ТЗОШ№8 Галина Скурська
Тема. Повторення та узагальнення вивченого про дієприкметник. Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів про дієприкметник, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; удосконалити орфографічні та пунктуаційні навички; розвивати логічне мислення, пам’ять, стійку увагу, збагачувати активний словник учнів; виховувати любов і пошану до матері, формувати предметні компетенції( мовні, мовленнєві, комунікативні). Обладнання:опорні схеми; роздавальний матеріал(текст);сигнальні картки; уявний мікрофон; Рідна мова: Підручник для 7 класу ; тлумачний, орфографічний словники. Аудіозапис пісні «Два кольори». Презентація Тип уроку. Урок розвитку компетентностей. Епіграф Любов до матері – молитва, Таємне дійство на вустах… І. Горбатий Перебіг у р о к у 1.Організаційна частина. 2.Повідомлення теми…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 7 клас
Понеділок, 04 лютого 2019 21:42
Усний твір-роздум у публіцистичному стилі мовлення на суспільну тему. Автор - учитель ТЗОШ№8 Г.О.Бараннікова
Конспект уроку з української мови. 9 клас Уроку № 33. РМ №10. Усний твір-роздум у публіцистичному стилі мовлення на суспільну тему. Підготовка до усного контрольного твору. Мета: : повторити відомості про публіцистичний стиль мовлення, особливості побудови твору-роздуму, ознайомитися з вимогами до творів цього типу; розвивати вміння підпорядковувати висловлювання темі та меті спілкування; удосконалювати навички редагувати власний текст; розвивати творчі вміння формулювати проблеми, що хвилюють сучасну молодь, критично оцінювати факти навколишньої дійсності; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, виховувати почуття патріотизму та людської гідності. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, репродукції картин, зразки творів-роздумів, таблиця «Особливості публіцистичного стилю мовлення»,…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 9 клас
Понеділок, 28 січня 2019 22:50
Складнопідрядне речення, його будова й засоби зв’язку в ньому. Підрядні сполучники й сполучні слова в складнопідрядному реченні. Автор - учитель ТЗОШ№14 Г.Снітовська
Тема. Складнопідрядне речення, його будова й засоби зв’язку в ньому. Підрядні сполучники й сполучні слова в складнопідрядному реченні Мета: навчальна – дати учням наукове поняття про складнопідрядне речення (СПР), з’ясувати відмінності між сполучниками і сполучними словами; виховна – виховати культуру мовлення, сприяти вихованню естетичного сприйняття природи; розвивальна – розвивати вміння знаходити СПР у тексті, визначати головну і підрядну частини. Знаннєва складова: знає складнопідрядних речень, пояснює їх будову; правильно ставить розділові знаки між частинами складнопідрядного речення та обґрунтовує їх. Діяльнісна складова: знаходить у тексті складнопідрядні речення; визначає головну й підрядну частини; класифікує складнопідрядні речення за засобами зв’язку в них; розрізняє сполучники…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 9 клас
Неділя, 27 січня 2019 04:11
Орфоепічна помилка. Автор - учитель ТУГ Колодій А.Р.
Тема: Орфоепічна помилка. Мета: * навчальна: поглибити знання учнів про фонетичну транскрипцію, орфоепічний словник; формувати вміння правильно вимовляти слова пояснювати орфоепічну помилку відповідно до вивчених правил. * розвивальна: розвивати усне та писемне мовлення учнів, уважність, критичне мислення; * виховна: виховувати культуру спілкування. Очікувані результати: – – Знаннєвий складник: – учні знають, що таке орфоепічна помилка; уміють з’ясувати правильну вимову слова за орфоепічним словником. Діяльнісний складник: – учні користуються орфоепічним словником, словником наголосів; помічають, і виправляють орфоепічні помилки відповідно до вивчених правил. Ціннісний складник: – усвідомлює красу, естетичну довершеність української мови, зокрема її милозвучність і мелодійність. Обладнання: орфоепічний, орфографічний…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас