Середа, 27 лютого 2019 13:39
Іменник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки. синтаксична роль. Іменники загальні й власні.Іменники загальні й власні. Велика буква та лапки у власних назвах. Автор - учитель ТЗОШ№18 Ірина Жизномірська
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Понеділок, 04 лютого 2019 22:26
Неологізми. Тренувальні вправи. Автор - учитель ТЗОШ№16 Р. Базунова
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Понеділок, 04 лютого 2019 22:24
Активна й пасивна лексика української мови: застарілі слова (архаїзми та історизми). Автор - учитель ТЗОШ№16 Р.Базунова
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Неділя, 15 жовтня 2017 02:24
Звертання. Роль звертань у реченні. Непоширені й поширені звертання. Розділові знаки при звертанні. Автор - учитель УМЛ ТСШ№3 Гандзій Н.Б.
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Неділя, 15 жовтня 2017 02:23
Діалог. Розділові знаки в діалозі. Автор - учитель УМЛ ТСШ№3 Гандзій Н.Б.
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Неділя, 15 жовтня 2017 02:22
Двокрапка і тире при узагальнювальних словах у реченнях з однорідними членами. Автор - учитель УМЛ Гандзій Н.Б.
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Завантажити прикріплення:
Вівторок, 25 жовтня 2016 19:38
Частини мови; основні способи їх розпізнавання. Учитель ТСШ№3 Гандзій Н.Б.
Мета: повторити та узагальнити вивчене про частини мови, формувати вміння розпізнавати в реченнях частини мови, розрізняти самостійні та службові частини мови; розвивати увагу та спостережливість, культуру усного та писемного мовлення; виховувати потребу відчувати й цінувати красу природи. Тип уроку: урок повторення, узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок (формування мовленнєвої компетенції). Засоби навчання: підручник, роздавальні матеріали, ІКТ. Епіграф до уроку: Дивосвіт, дивосвіт… Хто придумав оцей світ? Землю красну отаку У зеленому вінку? Всі ці квіти, і ліси, І пташині голоси? Ліс, і річка, і поля – Це ж усе моя земля! Л. Забашта Перебіг уроку І. Організаційний етап. ІІ.…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Середа, 14 вересня 2016 13:51
Значення мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України. Автор - учитель ТЗОШ№27 Когут В.Є.
Тема. Значення мови в житті суспільства. Українська мова – державна мова України. Мета: домогтися розуміння учнями значення мови у житті суспільства, ролі української мови як державної в Україні; розкрити поняття мовлення, види мовленнєвої діяльності; викликати інтерес до мовних проблем; виховувати національну гідність, повагу до мови як національного скарбу й символу державності. Обладнання: тлумачні словники, схеми «Українська мова» і «Види мовленнєвої діяльності». Хід уроку І. Вступне слово вчителя. Дорогі друзі! Усі ви любите казку Р.Кіплінга «Мауглі». Про що вона? Очевидно, вам відомі випадки з життя, коли діти зростали серед диких тварин. Повернені в суспільство, ці діти так і не змогли стати…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас
Детальніше ...
П'ятниця, 10 червня 2016 08:42
Написання слів іншомовного походження. Автор - учитель ТУГ Гарматюк Л.І.
Уроки 1-2 Тема. Написання слів іншомовного походження. Словник іншомовних слів. Орфограми у словах іншомовного походження. Мета: навчити правильно вимовляти і вживати слова іншомовного походження; вміти виділяти в запозичених словах орфограми, обґрунтовувати їх, користуватися словником іншомовних слів; розвивати зв’язне мовлення; прищеплювати любов до української мови. Тип уроків: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь та навичок. Вид уроку: практичне заняття. Обладнання: підручник, словник іншомовних слів, презентація. Перебіг уроку І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань. Проблемне запитання. Які існують шляхи поповнення лексичного запасу будь-якої мови? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Слово вчителя. (Текст, написаний І.Вихованцем.) Сьогодні навіть важко уявити собі, що…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 5 клас