До мови доторкнемося серцем Поряд зі сценою розміщено мультимедійний екран, на який проектуються назви конкурсів, цитати, слова, афоризми. Українська мова в багатстві, витонченості й гнучкості форм не поступається ані жодній із сучасних літературних мов слов’янства… М. Драгоманов Ведуча 1. (Озвучує текст на слайді). Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати повагу до себе. Олесь Гончар Ведуча 2. Українська мова – скарбниця духовних надбань народу, досвіду праці, творчості і співжиття багатьох поколінь українського народу, оберіг його звичаїв і традицій, запорука інтелектуального зростання, розвитку, поступу в загальнолюдському житті. Ведуча 1. Рідна мова починається з маминої колисанки, народної…
Квест-гра «Шевченкіана» Мета проведення заходу: поширювати знання учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка, сприяти вихованню національної самосвідомості, формувати у дітей уміння працювати в команді, розвивати здатність до взаємодії, формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т. Шевченка, збагачувати словниковий запас, розвивати творчі здібності, виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями, виховувати почуття гордості за Україну.  У кожного у маршрутному листі зупинки розташовані так, щоб команди одночасно не перебували на одній зупинці. Після проходження останньої зупинки команди повинні повернутися до бібліотеки для підбиття підсумків та оголошення результатів квесту. Перемагає команда, що виконала всі завдання, по-перше, швидше за…
Голодомор в Україні 1932-1933 рр. Пам’ятаємо Мета: поглибити знання дітей про трагічні події 1932-1933 років, показати, що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації проявів українізації, позбавлення українців історичної пам’яті; розвивати вміння виступати перед аудиторією, продовжити формування навичок критичного мислення; розвивати вміння висловлювати свої думки, використовувати різні документи, готуючись до розповіді, виступати у ролі актора; виховувати повагу до історичного минулого свого народу; виховувати непримиренність до насилля, повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору. Категорія учасників: 5-9 класи. Методи навчання: частково-пошуковий, дослідницький, словесно-наочний. Форма проведення: урок скорботи; Тип навчальної діяльності: груповий. Обладнання. У класі на стіні образ Божої Матері,…
Зал святково прибраний вишитими рушниками. Звучить музичний фон (інструментальна версія «Думи мої»), на сцену виходять ведучі. Ведуча 1: Щовесни, коли тануть сніги І на рясті засяє веселка, Повні сил і живої снаги Ми вшановуєм пам'ять Шевченка. Ведуча 2: Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну. Ведуча 1: Ти, Тарасе, сьогодні Нас зібрав докупи.…
В залі оформлено книжкову виставку. На столику - квіти, портрет Л. Українки, вишиті рушники. Ведучий: Ти себе Українкою звала, І чи краще знайти ім’я Тій, що радістю в муках сіяла, Як Вітчизна велика твоя. Ведуча: Твоє слово разюче, як зброя, Що боронить свій край і свій дім. І схиляю в шанобі чоло я Перед світлим безсмертям твоїм Звучить музичний фон. Ведуча підходить до книжкової виставки, бере «Біблію» і читає: Ведуча: «І коли це тлінне одягнеться в нетлінне, а це смертне одягнеться в безсмертя, тоді збудеться написане слово: «Смерть поглинута перемогою. Де твоя, смерте, перемога ?Де твоє, смерте, жало? » Ведучий:…
Звучить музичний фон, на сцену виходить ведучий; музика стихає. Ведучий: Наказ: «Вельмишановна громадо ТЗОШ №16 ім. В. Левицького славного міста Тернопіль! Нині світлеє свято привело нас до цієї зали – День української писемності та мови. І прославимо в цей день пісню українську, мову рідну. Хай у віках живе діло славних рук і не висихає джерело душ людських і традицій народних! По цьому бути!». Відео-презентація проДень української писемності та мови Ведучий:   Доброго дня, шановні учителі, дорогі учні! Ведуча:     Доброго дня усім шанувальникам рідного слова! Ведучий: Свято сьогодні! Свято! День народження мови української! Ведуча: Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в…
         Мета: ознайомлення з життєвою долею та творами поета рідного краю; розвиток навичок виразного читання, творчих здібностей; виховувати патріотичну свідомість; формувати активну громадську позицію. Обладнання: виставка літературних творів ;виставка дитячих малюнків на тему «Улюблений вірш», мультимедійний екран та проектор, фото та відеопрезентації. Демонструються слайди.   (Електронна презентація-проект додається)              1 учень « Дума про Україну» В годину розпачу, вагання, Коли прокляття топлять горде небо, Я не Пілат , я не вмиваю руки, Я звожуся крізь підлість і розпуку – Іду на поміч, матінко, до тебе. І ти даєш своє благословення, І ти даєш мені для битви силу… І…
Тема. Шевченко і музика по-сучасному Мета: розширити знання учнів про творчість Т.Г.Шевченка; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності, спонукати до власної творчості; üвиховувати любов до національної культури Форма проведення: літературно-музична програма Обладнання:  портрет Т.Г.Шевченка, мультимедійні презентації, музичне оформлення,Інтернет                                                     Перебіг заходу Ведучий: Господь Бог кожному народові дав велетенську постать, котра була б його зорею, проявом його душі. У нашого народу такою постаттю є Тарас Шевченко, якого величають Велетнем Духа, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком. Як зазначають науковці, греків створив Гомер, римлян — Вергілій, а українців — Шевченко. Це аксіома: Україна —…
Сторінка 1 із 3