Фільтрувати матеріали за датою: лютого 2019
  • 21 лютого з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в Українській гімназії імені Івана Франка відбудеться церемонія нагородження переможців міських мовно-літературних конкурсів.
  • Початок церемонії о 14.00.
  • Дрес-код: вишивана сорочка у поєднанні із сучасним одягом.
  • Запрошуємо переможців на учрочисту церемонію!

Список переможців ІІ етапу IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Прізвище, ім’я учня (учениці) ЗЗСО Прізвище, ім’я, ім’я по батькові вчителя, який підготував учня (ученицю) Місце
5 класи
1 Кедик Анастасія ТЗОШ№28 Корнят Оксана Мирославівна 1
2 Кобліанідзе Уляна ТЗОШ№13 Фурман Ганна Ярославівна 2
3 Ярмусь Валерія ТЗОШ№18 Чикенда Надія Федорівна 2
4 Баран Софія ТСШ№3 Мужилівська Ольга Іванівна 3
5 Мікрюкова Єва ТНВК№2 Муляр Тамара Василівна 3
6 Пащак Вікторія ТЗОШ№24 Шуст Галина Іванівна 3
6 класи
1 Пришляківська Віталіна ТСШ№3 Сагайдак Вероніка Зіновіївна 1
2 Гура Роман ТУГ Слюзар Галина Рудольфівна, Колодій Алла Романівна 2
3 Бартіш Олена ШКПЙС Даценко Олександра Іванівна 2
4 Чайковська Оксана ТЗОШ№27 Вальчак Ганна Євстафіївна, Когут Валентина Євгенівна 3
5 Оплаканець Надія ТСШ№29 Вороняк Тетяна Богданівна 3
6 Гавришко Анна ТЗОШ№19 Ковальчук Леся Василівна 3
7 Цяпа Остап ТЗОШ№16 Балящук Марія Михайлівна 3
7 класи
1 Малинич Анастасія ТСШ№5 Жук Тетяна Георгіївна, Киянчук Ольга Іванівна 1
2 Морська Соломія ТЗОШ№16 Тендицька Олена Євгенівна 2
3 Мерецька Анна ТУГ Зуляк Галина Ярославівна 2
4 Огороднік Василь ТЗОШ№11 Дика Надія Мирославівна ,Ситар Володимир Григорович 3
5 Демборинська Вікторія ТНВК№6 Михайлишин Ніна Володимирівна 3
6 Журавлюк Вікторія ТЗОШ№26 Бей Галина Григорівна 3
8 класи
1 Сивак Валерія ТУГ Балабан Галина Михайлівна, Нова Марія Антонівна 1
2 Аметова Есма ТЗОШ№10 Басіста Ольга Володимирівна 2
3 Лебідь Марія ТСШ№7 Михайлів Петро Ярославович, Луканюк Марія Степанівна 2
4 Салюк Анастасія ТЗОШ№14 Давида Ольга Богданівна 3
5 Зубар Ірина ТСШ№3 Філь Катерина Дмитрівна 3
6 Тронка Софія ШКПЙС Даценко Олександра Іванівна 3
9 класи
1 Лепявко Катерина ТУГ Гарматюк Любов Іванівна 1
2 Сліпченко Дарина ТСШ№3 Філь Катерина Дмитрівна 2
3 Папірянська Софія ТНВК№6 Кольба Валентина Олексіївна 2
4 Малюта Олена ТСШ№29 Кропельницька Тетяна Іванівна 3
5 Сорока Яна ТЗОШ№27 Намака Наталя Ярославівна 3
6 Філик Тетяна ТНВК№15 Шмігель Олена Євгенівна 3
7 Крайник Поліна ТЗОШ№4 Климко Оксана Орестівна  
10 класи
1 Фірман Дмитро ШКПЙС Даценко Олександра Іванівна 1
2 Турчин Софія ТУГ Зуляк Галина Ярославівна 2
3 Демків Ксенія ТЗОШ№11 Кавецька Світлана Петрівна 2
4 Борисова Надія ТЗОШ№18 Мудеревич Лілія Михайлівна 3
5 Сава Ірина ТНВК№15 Цідило Ольга Григорівна 3
6 Кульпа Тетяна ТЗОШ№27 Намака Наталія Ярославівна 3
11 класи
1 Слота Андрій ТЗОШ№23 Заяць Ірина Володимирівна 1
2 Трут Ольга ТКГ Підручняк Ольга Павлівна 2
3 Боднарчук Христина ТТЛ Колісник Ірина Володимирівна 2
4 Масик Олександра ТУГ Слюзар Галина Рудольфівна 3
5 Гопко Валерія ТЗОШ№16 Очеретнюк Ірина Мирославівна 3
6 Волошин Ірина ТСШ№5 Костинська Стефанія Йосипівна 3
Список переможців ІІ етапу XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Прізвище, ім’я учня (учениці) ЗЗСО Прізвище, ім’я, по батькові вчителя,який підготував учня (ученицю) Місце  
3 класи  
1 Кусяк Христина ТСШ№29 Брудко Наталія Петрівна 1  
2 Скоробагата Вероніка ТКГ Швидка Оксана Петрівна 2  
3 Полмовор Богдана ТНКВ ШЕЛ№9 Владимир Ольга Юліанівна 3  
4 класи  
4 Богач Антоніна ТЗОШ№16 Вальчишин Леся Василівна 1  
5 Джердж Інеса ТСШ№7 Волинець Богдана Михайлівна 2  
6 Буняк Вікторія ТЗОШ№23 Болєщук Марія Михайлівна 3  
7 Присяжнюк Арсен ТЗОШ№22 Чорна Ірина Богданівна 3  
5 класи  
8 Жаровська Юлія ТУГ Колодій Алла Романівна 1  
9 Стасишин Уляна ТЗОШ№13 Фурман Ганна Ярославівна 2  
10 Лучка Лілія ТЗОШ№11 Демида Катерина Орестівна 3  
6 класи  
11 Глуха Вікторія ТСШ№7 Козак Ольга   Богданівна 1  
12 Савка Юлія ТСШ№3 Мужилівська Ольга Іванівна 2  
13 Бартіш Олена ШКПЙС Даценко Олександра Іванівна 3  
7 класи  
14 Морська Соломія ТЗОШ№16 Балящук Марія Михайлівна 1  
15 Нікуліна Надія ТСШ№17 Ониськів Леся Василівна 2  
16 Мерецька Анна ТУГ Зуляк Галина Ярославівна 3  
8 класи  
17 Суконнік Микола ТСШ№5 Гуцул Зоряна Богданівна 1  
18 Зубар Ірина ТСШ№3 Філь Катерина Дмитрівна 2  
19 Салюк Анастасія ТЗОШ№14 Давида Ольга Богданівна 3  
9 класи  
20 Лепявко Катерина ТУГ Гарматюк Любов Іванівна 1  
21 Сліпченко Дарина ТСШ№3 Філь Катерина Дмитрівна 2  
22 Малюта Олена ТСШ№29 Кропельницька Тетяна Іванівна 3  
10 класи  
23 Лукащук Василь ТСШ№3 Канак Валентина Миколаївна 1  
24 Комар Марта ТЗОШ№8 Бараннікова Галина Ориславівна 2  
25 Бас Тетяна ТЗОШ№19 Федорович Галина Орестівна 3  
11 класи  
26 Масик Олександра ТУГ Слюзар Галина Рудольфівна 1  
27 Оплета Ольга ТСШ№3 Канак Валентина Миколаївна 2  
28 Костишин Катерина ТСШ№7 Михайлів Петро Ярославович 3  
Список переможців ІІ етапуXVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» у номінації «Література»
№ з/п Прізвище, ім’я, по батькові учня Клас навчання

Назва закладу освіти

Прізвище, ім’я, по батькові

вчителя

Місце

1 Костишин Катерина Андріївна 11 Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов

Михайлів Петро

Ярославович

1
2 Кость Каріна 4-Г

Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ

ступенів №4 Тернопільської міської ради

Гриців

Надія Михайлівна

2
3 Олексюк Людмила 10 Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького Савінцева Людмила Василівна 3
4 Василевич Софія Юріївна 6-В Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 імені Володимира Левицького Бойко Галина Іллівна 3
5 Радіо Ольга Олегівна 11-А Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов Злепко Галина Миколаївна 3
6 Трут Ольга Андріївна 11 Тернопільська класична гімназія

Підручняк Ольга

Павлівна

3

Переможці ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з   української мови й літератури

1 місце
№ з/п Учень Заклад Клас Учитель
1 Шмагло Віталія Дмитрівна ТЗОШ № 10 7 Волинець Галина Георгіївна
2 Сивак Валерія Олегівна ТУГ 8

Балабан Галина Михайлівна,

Нова Марія Антонівна

3 Лепявко Катерина Андріївна ТУГ 9 Гарматюк Любов Іванівна
4 Лукащук Василь Васильович ТСШ № 3 10 Канак Валентина Миколаївна
5 Максимович Катерина Андріївна ТЗОШ № 22 11 Стасіна Надія Миколаївна
2 місце
1 Влох Лілія Сергіївна ТЗОШ № 18 7

Жизномірська Ірина Іванівна,

Мудеревич Ліля Михайлівна

2 Ляска Анастасія Вадимівна Гімназія «Гармонія" 7 Зарихта Ольга Володимирівна
3 Андрухів Софія Михайлівна ТЗОШ № 19 7 Ходякова Тетяна Іванівна
4 Голда Дана Андріївна ТУГ 8 Нова Марія Антонівна
5 Кобель Христина Богданівна ТЗОШ № 11 8 Перейма Людмила Ярославівна
6 Романюк Христина Тарасівна ТНВК № 9 9 Кобернюк Ганна Іллівна
7 Малюта Олена Іванівна ТСШ № 29 9 Кропельницька Тетяна Іванівна
8 Пановик Петро Романович ТСШ № 17 9 Ониськів Леся Василівна
9 Волошин Сергій Віталійович Школа-колегіум 10 Даценко Олександра Іванівна
10 Петрова Яна Сергіївна ТЗОШ № 16 10 Петрокушин Руслана Володимирівна
11 Шкурак Людмила Ігорівна ТУГ 10 Нова Марія Антонівна
12 Бас Тетяна Ігорівна ТЗОШ № 19 10 Фудорович Галина Орестівна
13 Масик Олександра Сергіївна ТУГ 11 Слюзар Галина Рудольфівна
14 Оплета Ольга Іванівна ТСШ № 3 11 Канак Валентина Миколаївна
15 Радіо Ольга Олегівна ТСШ № 29 11 Ситар Леся Дмитрівна
3 місце
1 Бортник Вікторія Любомирівна ТЗОШ № 13 7  
2 Ніконенко Ольга Вікторівна ТСШ № 17 7 Ониськів Леся Василівна
3 Вівчар Марія Михайлівна ТЗОШ № 23 7 Кліщ Марія Миронівна
4 Журавлюк Вікторія Володимирівна ТЗОШ № 26 7 Кобилянська Галина Іванівна
5 Огороднік Василь Романович ТЗОШ № 11 7

Дика Надія Мирославівна,

Ситар Володимир Григорович

6 Гаврилюк Уляна Юріївна ТНВК № 2 8 Марусин Галина Іванівна
7 Аметова Есма Діляверівна ТЗОШ № 10 8 Басіста Ольга Володимирівна
8 Гасій Вікторія Володимирівна ТЗОШ № 20 8 Назарко Надія Зіновіївна
9 Нікітенко Тетяна Юріївна ТСШ № 3 8

Канак Валентина Миколаївна,

Мужилівська Ольга Іванівна

10 Бугера Юлія Олександрівна ТЗОШ № 16 8 Очеретнюк Ірина Мирославівна
11 Папірянська Софія Іванівна ТНВК № 6 9 Кольба Валентина Олексіївна
12 Олійник Денис Сергійович ТЗОШ № 23 9 Лисевич Любов Петрівна
13 Курилюк Вероніка Ігорівна ТУГ 9 Грабовська Олександра Миколаївна, Гарматюк Любов Іванівна
14 Сліпченко Дарина Миколаївна ТСШ № 3 9 Філь Катерина Дмитрівна
15 Гордійчук Юлія Андріївна ТКГ 9 Форманюк Зоряна Ярославівна
16 Турчин Софія Андріївна ТУГ 10 Зуляк Галина Ярославівна
17 Вітвіцька Анастасія Мирославівна ТЗОШ № 23 10 Тарасюк Лариса Анастасіївна
18 Ониськів Андрій Богданович ТУГ 10 Нова Марія Антонівна
19 Антощишин Роман Андрійович ТСШ № 29 10 Кропельницька Тетяна Іванівна
20 Бойко Софія Ігорівна ТКГ 10 Підручняк Ольга Павлівна
21 Гопко Валерія Віталіївна ТЗОШ № 16 11 Очеретнюк Ірина Мирославівна
22 Круп҆ яник Аліна Іванівна ТЗОШ № 28 11 Пюрко Ольга Миколаївна
Опубліковано в Оголошення

16 лютого 2019 року відбувся підсумковий етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у приміщенні Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка.

Конкурс проводиться з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед української молоді, виховання поваги до культури і традиції українського народу.

Учасниками заключного етапу ХIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали:

  • Богач Антоніна Іванівна, учениця 4 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького,
  • Лепявко Катерина Андріївна, учениця 9 класу Тернопільської Української гімназії імені  І.Франка,
  • Морська Соломія Вікторівна, учениця 7 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького,
  • Лукащук Василь Васильович, учень 10 класу Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов,   
  • Масик Олександра Сергіївна, учениця 11 класу  Тернопільської Української гімназії імені  І.Франка.

Щиро зичимо їм успіху!

 

Опубліковано в Петра Яцика
 
  13 лютого 2019 року працювало журі міського етапу V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. У п’яти номінаціях конкурсу взяли участь 89 учнів із 22 закладів освіти міста Тернополя.
Вівторок, 12 лютого 2019 14:12

ОГОЛОШЕННЯ

  • 16 лютого 2019 року в Українській гімназії імені Івана Франка відбудеться підсумковий етап XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
  • Засідання оргкомітету конкурсу, до складу якого входять профільні методисти, адміністрація та вчителі-словесники Українській гімназії імені Івана Франка, почнеться о 8.30. 
  • Реєстрація учасників – з 8.50 у фойє гімназії. 
  • Кожен учень-учасник повинен мати з собою довідку з місця навчання.

Список учасників підсумкового етапу ХIX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

  1. Богач Антоніна Іванівна, учениця 4 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького
  2. Кусяк Христина Андріївна, учениця 3 класу Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов
  3. Лепявко Катерина Андріївна, учениця 9 класу Тернопільської Української гімназії імені  І.Франка
  4. Морська Соломія Вікторівна, учениця 7 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького
  5. Красічинська Оксана Степанівна, учениця Державного навчального закладу «Тернопільський центр професійно-технічної освіти»
  6. Мартинюк Анастасія Іванівна, студентка Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола
  7. Юрків Христина Андріївна, учениця Державного професійно-технічного навчального закладу «Тернопільське вище професійне училище технологій та дизайну»
  8. Лукащук Василь Васильович, учень 10 класу Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов   
  9. Масик Олександра Сергіївна, учениця 11 класу  Тернопільської Української гімназії імені  І.Франка
Опубліковано в Оголошення

11.02.2019 р. відбулося засідання бюро інновацій «Інсайт» з теми «Освітні тренди в роботі вчителя-словесника». Про представлення власного педагогічного професійного поступу в системі реформованої освіти, вимоги до науково-методичних публікацій як до необхідного елементу оприлюднення результатів підвищення кваліфікації засобами неформальної та інформальної освіти, нормативні акти, спрямовані на протидію плагіату розповіла Гапон Л.О., PhD, методист ТКМЦНОІМ. Методичні розробки репрезентували: Дідух Алла, учитель української мови й літератури Української гімназії імені Івана Франка;Скурська Галина, учитель української мови й літератури ТЗОШ№8; Снітовська Галина, учитель української мови й літератури ТЗОШ№14.

 

 

 

 

Субота, 09 лютого 2019 07:26

ОГОЛОШЕННЯ

ОГОЛОШЕННЯ:

  • 11 лютого в ТСШ№5 відбудеться методичний захід для вчителів української мови й літератури (1 представник від закладу).
  • Журі міського етапу V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці працюватиме 13 лютого. Тож роботи на конкурс можна подавати до 10.00 13 лютого в каб. 41 (Шевченка, 1).
Опубліковано в Оголошення

8 лютого 2019 року в актовій залі ТКМЦНОІМ відбулося відкриття інтегрованої кафедри  «Lingua». Учителі української та вчителі іноземної мови разом вивчали тему  "Особливості навчання мови з використанням хмарних технологій". Про точки дотику в роботі філологів  мультимодальну грамотність  розповіла  Гапон Л.О., методист ТКМЦНОІМ. Технології WordArt, Jigsaw, Puzzle, Padlet, Tricider, StoryJumper, WheelDecide, MeetingWords, Jeopardy, Kahoot, eTwinning, Mentimeter розкрила ТурчинО.М.,методист ТКМЦНОІМ. Учителі працювали практично, використовуючи власні гаджети: складали хмари слів, брали участь у тестуванні, пробували створювати мультимодальні тексти.

Четвер, 07 лютого 2019 00:42

Анонс

8 лютого 2019 року в актовій залі ТКМЦНОІМ відбудеться методичний захід

для вчителів української мови (1 від закладу) та вчителів іноземної мови (1 від закладу)

з теми "Особливості навчання мови з використанням хмарних технологій ".

Початок роботи о 14.00.

Мати з собою ГАДЖЕТИ: планшети, телефони тощо.

Опубліковано в Оголошення

4 лютого 2019 року виповнюється 80 років з дня смерті ЕДВАРДА СЕПІРА (1884–1939) — видатного американського мовознавця й етнолога, ідеї якого лягли в основу гіпотези мовної відносності (інша назва — гіпотеза Сепіра–Ворфа). 

Її суть: наше мислення та світосприйняття істотно залежать від мови, якою ми розмовляємо. Лексичний склад і особливо граматична будова мови не просто дають змогу спілкуватися, а й формують наші уявлення, поняття, думки, керують нашою розумовою діяльністю. У результаті люди, що послугуються різними мовами, по-різному сприймають дійсність і мають різні картини світу. Якщо мови дуже-дуже різні, у носіїв цих мов при обговоренні деяких тем можуть виникати труднощі з розумінням.У статті «Становище мовознавства як науки» («The Status of Linguistics as a Science», 1929) Е. Сепір писав:«Мова — це дороговказ “суспільною дійсністю”... Люди живуть не тільки в матеріальному світі і не тільки у світі суспільному, як дехто гадає. Усі вони значною мірою підвладні тій конкретній мові, що побутує в їхньому суспільстві. Уявлення, буцімто людина орієнтується в зовнішньому світі без допомоги мови і що мова є лише випадковим засобом вирішення специфічних завдань мислення та спілкування, — це чистої води облуда. Насправді ж “реальний світ” значною мірою несвідомо будується на основі мовних звичок певної суспільної групи. Дві різні мови ніколи не бувають настільки схожими, щоб їх можна було вважати засобом вираження тієї самої суспільної дійсності. Світи, у яких живуть різні суспільства, — це різні світи, а зовсім не той самий світ з різними навішаними на нього наличками».Гіпотеза мовної відносності поки що не доведена, її визнають далеко не всі вчені. Це саме гіпотеза, а не теорія. Проте вона дала могутній поштовх до розгортання студій у таких галузях, як етнолінгвістика та когнітивна лінгвістика. Українською мовою праці Е. Сепіра досі не перекладено.

Опубліковано в Календар філолога
Сторінка 3 із 6