Вівторок, 07 квітня 2020 14:20

НЕ ТІЛЬКИ ZOOM І SKYPE: ОГЛЯД 34 БЕЗКОШТОВНИХ І ПЛАТНИХ ПРОГРАМ ДЛЯ ОНЛАЙН-ДЗВІНКІВ І ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЙ

 

 Микола Неустроев  порівняв 34 сервіси для відеозв'язку за наявністю 5 важливих функцій, а також за вартістю і кількістю учасників в одному дзвінку. Результат можна подивитися у вигляді тексту і таблиць - кому як зручніше.

 Стаття складається з 4 розділів. У перших трьох ми вивчимо безкоштовні, тимчасово безкоштовні і платні рішення, а в останньому подивимося на сервіси для групових текстових чатів: зазвичай вони теж надають можливості для відеодзвінків, хоч і в урізаному вигляді.

Ми виділили 5 функцій, які, на наш погляд, особливо важливі для відеоконференцій:

 1. Підключення до зборів за посиланням без реєстрації;
 2. Шерінг екрану;
 3. Відправка файлів і зображень в чат;
 4. Запис дзвінка;
 5. Інтеграція з календарем G Suite або Microsoft 365, для швидкого планування зустрічей.

Ми оцінюємо безкоштовний тариф кожного сервісу по 5-бальній шкалі: по одному балу за функцію.

Щоб огляд був предметним, ми відразу ввели обмеження:

 • не оцінюємо інтерфейс і дизайн, тому що у всіх програм він приблизно однаковий;
 • не оцінюємо якість зв'язку, тому що це суб'єктивно і сильно залежить від особистого досвіду;
 • не розглядаємо детально безпеку дзвінків, тому що з точки зору простих користувачів сервіси практично не відрізняються один від одного за цим критерієм;
 • не згадуємо можливість дзвонити зі смартфона, тому що мобільні додатки є у всіх розглянутих програм.

В кінці кожного розділу є зведена таблиця і короткі висновки - вони стануть в пригоді, якщо ви не хочете читати статтю повністю.

Про всяк випадок попереджаємо, що більшість посилань в статті ведуть на відповідні сторінки продуктів на сайті Remote - це наш каталог сервісів для віддаленої роботи.

1. Безкоштовні відеоконференції для команд від 20 осіб

У першому розділі ми розглянемо безкоштовні сервіси для відеозв'язку, в яких може телефонувати невелика команда з 20 осіб.

У цю добірку потрапили:

 • Zoom
 • Skype
 • Messenger Rooms
 • Google Meet (ex-Hangouts)
 • Jitsi Meet
 • U Meeting
 • 8x8 Video Meetings
 • GlobalMeet Collaboration
 • Starleaf

Zoom - один з найпопулярніших інструментів для відеозв'язку, який однаково підходить як маленьким командам, так і великим корпораціям. Сервіс став по-справжньому популярним: наприклад, нещодавно саме з його допомогою актори з «Володаря Кілець» зідзвонювалися , щоб пригадати минуле.

Прославився Zoom і скандалами з безпекою. Однак, критичні проблеми були усунуті, а компанія отримала уроки і зміцнила захист свого застосування.

За нашою п'ятибальною шкалою для оцінки важливих функцій Zoom набирає 5 з 5 балів навіть у безкоштовному тарифі. Невеликий спойлер - це єдиний сервіс в огляді, який може цим похвалитися.

Переконливо виглядає і велика кількість учасників в безкоштовному тарифі. Єдиний мінус - кожна зустріч обмежена 40 хвилинами. Але ж треба якось заманювати людей на платний тариф.

Дідок Skype від Microsoft поки ще на коні. Програма набирає 4 з 5 балів з важливих функцій: не вистачає тільки синхронізації з календарем. Варто зауважити, що тепер підключитися до дзвінка в Skype можна за посиланням, без реєстрації та скачування додатків.

Радує, що відеоконференції не обмежені за часом, проте максимальне число учасників менше, ніж в Zoom.

Зовсім недавно Meet був рішенням для особистих потреб, а потреби бізнесу вирішував його платний побратим Hangouts. Тепер це єдиний сервіс з широким набором безкоштовних функцій.

Google Meet не поступається Zoom за кількістю учасників у безкоштовній версії. При цьому зустрічі в Meet можна проводити по 60 хвилин без перерви (у Zoom по 40 хвилин).

Однак з важливих функцій безкоштовний тариф набирає всього 2 бали: для підключення до зустрічі обов'язково потрібен аккаунт в Google, в чаті можна передавати файли, а запис дзвінків доступна тільки в платному тарифі. Окремо варто зауважити, що у сервісу немає десктопного додатка, тому все навантаження йде на браузер, що може вплинути на їхню роботу.

Хороша новина в тому, що до 30 вересня 2020 року в Google Meet безкоштовно доступні всі розширені функції, в тому числі участь у зустрічі до 250 чоловік, онлайн-трансляції і запис дзвінків. Після 30 вересня додаткові можливості будуть доступні тільки по підписці на пакет онлайн-сервісів G Suite.

Хлопці з Facebook несподівано увірвалися на ринок відеоконференцій в травні цього року і відразу запропонували конкурентоспроможне рішення, причому повністю безкоштовне. За важливих функцій Rooms набирає 3 з 5: поки немає запису дзвінків і інтеграції з календарем. Максимальне число учасників - 50 осіб.

Створювати дзвінок можна з програми Messenger від Facebook, на веб-сторінці соцмережі або з Instagram. Скоро функція для запуску дзвінка також з'явиться в WhatsApp - ще одній програмі, яким володіє корпорація.

Jitsi Meet це популярна програма з відкритим вихідним кодом. Її можна встановити у себе на сервері або скористатися безкоштовною веб-версією.

По можливостях сервіс набирає 4 балів з 5: на жаль, в чаті можна обмінюватися тільки текстовими повідомленнями. Технічно можливо підключити до 75 учасників, але розробники програми не рекомендують перевищувати поріг в 30 чоловік, щоб не було проблем зі зв'язком.

Рішення від CyberLink програє конкурентам за безкоштовними можливостям: один созвона вміщує всього 25 учасників і обмежений 30 хвилинами. Проте, доступні 4 з 5 важливих функцій, тому сервісом цілком можна користуватися.

Примітно, що платний тариф Enterprise може похвалитися повноцінним наскрізним шифруванням дзвінків.

8x8 Video Meetings - маловідомий сервіс, але він заслуговує на увагу, адже за можливостями його можна порівняти зі Skype і Messenger Rooms.

Безкоштовний тариф дозволяє підключати до 50 осіб без обмежень по тривалості сесії. Майже всі необхідні функції теж є.

Програма від компанії PGi мало того займає в нашій добірці перше місце по максимальному числу учасників, так ще й спілкуватися в GlobalMeet Collaboration можна без обмежень за часом. До того ж є майже всі важливі функції.

Варто мати на увазі, що з якоїсь причини зайти під російським IP на головний сайт компанії не виходить: відбувається перенаправлення на google.com. Можна включити VPN або скористатися регіональною версією сайту - наприклад, для Великобританії .

 

У базовій версії Starleaf найскромніші можливості з усіх безкоштовних додатків, але програма все одно гідна згадки. Підключати до дзвінка можна 20 учасників, а кожна сесія обмежена 45 хвилинами.

За важливих функцій сервіс набирає 3 з 5 балів: запис дзвінка доступна лише в платному тариф, а чат дозволяє обмінюватися тільки текстовими повідомленнями.

Компанія Cisco, щоб не відставати від конкурентів, розширила можливості безкоштовного тарифу: тепер на ньому можна підключати до 100 чоловік, з тривалістю сесії до 50 хвилин. Доступні 3 з 5 ключових функцій.

Гідний варіант, якби не одне «але» - програма доступна на території Росії тільки через партнерів. Можна зареєструватися через VPN, вказати в профілі іншу країну і спокійно користуватися безкоштовним тарифним планом, але можуть виникнути складності при переході на платний тариф.

У будь-якому випадку, якщо ви живете не в Росії, то базовий тариф від Webex Meetings можна розглядати як конкурентоспроможне безкоштовне рішення для відеозв'язку.

Вердикт ЩОДо безкоштовних програм

На ринку представлено багато сервісів для зручної та безкоштовної відеозв'язку.

Масові відеоконференції до 100-125 чоловік можна організувати в Zoom, Google Meet, Cisco Webex Meetings і GlobalMeet Collaboration. Якщо вам достатньо 50 учасників, то до списку доступних рішень приєднуються Skype, Messenger Rooms і 8x8 Video Meetings.

Ложкою дьогтю можуть стати обмеження на тривалість однієї сесії, які вводять деякі сервіси на своїх безкоштовних тарифах.

Підключення по посиланню без реєстрації, запис дзвінка, інтеграція з календарями Google і Microsoft, а також шеринг екрану є майже у всіх додатках. Однак поки що рідкістю є повнофункціональний чат, в який можна надіслати не тільки текстові повідомлення, але також файли і зображення - цим можуть похвалитися тільки Skype, Zoom і Messenger Rooms.

2. Тимчасово безкоштовні сервіси для відеозв'язку

Деякі сервіси, не володіючи повноцінним безкоштовним тарифом, проте зробили частину своїх можливостей загальнодоступними на час пандемії. Таких героїв небагато, але вони варті уваги. Як і в першому розділі, розглянемо тільки ті програми, в яких можна підключити як мінімум 20 осіб.

В добірку потрапили:

 • Lifesize
 • AnyMeeting Video Conferencing
 • Sangoma Meet
 • VideoMost SaaS

Lifesize пропонує тимчасовий безкоштовний тариф, на якому можна підключати до 25 учасників без обмежень по тривалості відеоконференцій. Акція діє півроку з моменту створення облікового запису.

За важливих функцій сервіс набирає 3 бали з 5: чат тут звичайний, а запис дзвінків доступна тільки в платному тарифі.

Звертаємо увагу, що російська версія сайту не працює - зате доступна англійська версія .

Сервіс AnyMeeting Video Conferencing до кінця року став повністю безкоштовним, включаючи найдорожчий тариф.

Функціональність програми на хорошому рівні: є все з нашого списку важливих функцій, крім відправки файлів в чат. Однак кількість учасників невелика: через веб-інтерфейс можуть підключатися тільки 30 чоловік.

Компанія Sangoma вирішила зробити свій інструмент для відеозв'язку тимчасово безкоштовним. Sangoma Meet дозволяє підключати до 50 осіб без обмежень за часом. За ключових функцій рішення набирає 2 бали з 5: є можливість підключатися по посиланню і показувати свій екран. Компанія не повідомляє, коли додаток знову стане платним.

Вітчизняний сервіс для відеоконференцій запустив безкоштовний тариф, який діє 3 місяці з моменту передплати. На цьому тарифі можна підключати до дзвінка до 30 осіб. За важливих функцій програма набирає 4 бали з 5.

Вердикт ЩОДО тимчасово безкоштовних програм

Якщо вас не влаштовують безкоштовні рішення, але все-таки хочеться заощадити, то можна розглянути і тимчасові акції. Однак варто пам'ятати, що в якийсь момент карета перетвориться на гарбуз.

3. Порівняння платних сервісів для відеозв'язку

Припустимо, безкоштовних можливостей вам недостатньо, і ви зрозуміли, що в будь-якому випадку доведеться витрачатися на платні інструменти. Не поспішайте завантажувати додатки, які на слуху через їх безкоштовного тарифу. Варто порівняти всі доступні варіанти за ціною і можливостям.

Повноцінне порівняння всіх функцій всіх тарифів не входить в завдання нашого огляду. Однак ми порівняємо тарифи по головним параметрами - кількістю доступних учасників і вартості.

Ціни в порівнянні вказані в розрахунку на одного організатора - того, хто може створювати зустрічі. Саме такий підхід до ціноутворення поширений серед рішень для відеоконференцій. Варто враховувати, що до вартості можуть бути зверху додані податки.

Попереджаємо, що ми не включили в таблицю ряд сервісів:

 • У яких немає платних тарифів: Skype, Messenger Rooms, Jitsi Meet;
 • У яких платний тариф не збільшує доступне число учасників в порівнянні з безкоштовним: 8x8 Video Meetings, GlobalMeet Collaboration;
 • У яких платний тариф є пакетом офісних програм і оплачується за кожного користувача, а не за організатора: Google Meet, Microsoft Teams.

У багатьох рішень є свої особливості в тарифах:

 • Zoom дозволяє до 9 організаторів на тарифі за $ 15. Тариф за $ 20 допускає вже від 10 до 99 організаторів, але крім вартості за кожного організатора сам тариф варто ще $ 200 в місяць. Таким чином, реальна вартість за організатора буде варіюватися від $ 22 до $ 40, залежно від кількості куплених ліцензій. Крім цього, Zoom дозволяє купити надбудову, яка збільшує тільки чисельність учасників. На тарифі за $ 15 така надбудова варто для одного організатора $ 65 за 500 учасників і $ 105 за 1000 учасників.
 • У Cisco Webex Meeting тариф за $ 27 доступний тільки при замовленні мінімум 5 ліцензій на місяць.
 • У Lifesize тариф за $ 15 доступний тільки при замовленні мінімум 15 ліцензій на місяць.
 • У Whereby тариф Pro за $ 15 дається одному організатору. Однак тариф Business командний і надається всій організації відразу. На вартість тарифу Business впливає не кількість учасників, а вказану кількість «кімнат» - просторів для спілкування.
 • Платний тариф сервісу StarLeaf вимагає купити мінімум 5 ліцензій.
 • У Vonage ціна однієї ліцензії залежить від їх кількості. Зазначена в порівнянні вартість в $ 28 доступна при оплаті від 5 до 20 ліцензій для тарифу Premium.
 • У TrueConf Online , крім тарифу на одного організатора, є груповий тариф, при якому організатором созвона може виступити будь-який учасник групи.

Вердикт ЩОДо платних програм

Вартість за популярний сервіс Zoom буде середньої в порівнянні з конкурентами, якщо вам достатньо 9 організаторів. Але якщо вам потрібно більше, то доведеться вже вважати індивідуально, наскільки вигідним буде для вас це рішення.

Є програми, які дозволяють підключати 250-300 учасників, і обходяться дешевше Zoom на будь-яких тарифах: це Lifesize і LogMeIn GoToMeeting .

Якщо вам досить 100 учасників, то є й інші недорогі рішення: Cisco Webex Meetings , Zoho Meeting , Proficonf , Eyeson і ezTalks . Але потрібно мати на увазі, що на тарифах понад 100 учасників їх ціна може виявитися не такою вигідною.

На жаль, якщо ваша команда набагато менше 100 чоловік, то заощадити на платних тарифах у вас не вийде - $ 8-10 це мінімальна вартість платного тарифу у всіх сервісів.

Частина сервісів стоять помітно дорожче інших. Іноді у високу ціну є наочне пояснення. Наприклад, тарифи можуть включати пакети хвилин для дзвінків на мобільні або міські номери.

4. Безкоштовні можливості в програмах для робітників чатів

У цьому розділі розглянемо сервіси, головна функція яких - командна листування. Зазвичай в таких інструментах є і групові відеодзвінки, але їх можливості поступаються спеціалізованим рішенням. Хоча для багатьох команд цього може бути достатньо.

Зміст добірки:

 • Slack
 • Microsoft Teams
 • Discord
 • Workplace
 • Flock
 • Wickr

Не будемо зупинятися на можливостях і тарифах цих сервісів в цілому, а розглянемо їх тільки з точки зору відеоконференцій.

Заздалегідь уточнимо, що ми не включили в огляд такі рішення як Rocket.Chat, Twist, Chanty, Fleep, Zulip. Причина в тому, у них немає вбудованих можливостей для відеодзвінків або ж вони знаходяться в пробному режимі, а значить ненадійні.

Slack це популярне рішення для командної листування, проте в плані відеозв'язку його можливості обмежені.

У безкоштовному тарифі можна телефонувати лише удвох, а важливих функцій для відеозв'язку зовсім немає. Тому безкоштовна версія програми набирає 1 бал з 5.

У платному тариф вже можна підключати до 15 учасників і показувати екран співрозмовника. Але запис розмови і підключення до нього людей поза командою відсутні в Slack зовсім.

З плюсів варто відзначити, що в Slack є модулі до популярних рішень для відеозв'язку. За рахунок цього можна швидко запускати дзвінки прямо з чату .

У плані дзвінків Teams не тільки перевершує побратимів по групі, але і дає фору профільним рішенням для відеоконференцій. Дозволяється підключати до 300 учасників, в тому числі по посиланню без реєстрації.

По функціях рішення від Microsoft набирає 4 з 5 балів: на жаль, запис розмови доступна тільки в платному тарифі.

Discord - безкоштовний командний чат, задуманий для об'єднання спільнот геймерів і гиків. Але на хвилі пандемії багато хто звернув увагу на цей сервіс, тому що його можна використовувати і для вирішення бізнес-завдань.

Зазвичай Discord дозволяє підключати під час відеодзвінка всього лише до 10 осіб, але максимальний поріг учасників тимчасово підвищили до 25 осіб.

Однак Discord це все-таки не інструмент для бізнесу, тому тут не можна підключити до зустрічі тих, хто не зареєстрований в сервісі, а також тут немає інтеграції з календарями і немає можливості записувати відео. Тому з точки зору ключових функцій Discord набирає 2 бали з 5.

У сервісі Workplace від Facebook за відеозв'язок відповідає інструмент Workplace Rooms .

З точки зору числа учасників і наявності важливих функцій Workplace Rooms ідентичний своєму побратиму Messenger Rooms, але він володіє додатковими функціями для бізнесу.

У плані основних функцій для відеоконференцій безкоштовний і платний тарифи Workplace не відрізняються.

Сервіс Flock схожий на Slack, в тому числі по частині ціноутворення та можливостей для відеодзвінків. У безкоштовної версії можна телефонувати лише 1 на 1, але навіть такий дзвінок буде обмежений 20 хвилинами. При цьому ніяких важливих функцій для відеозв'язку немає, крім повноцінного чату. Разом програма набирає 1 бал з 5.

У платній версії можна підключати до 20 осіб - трохи більше, ніж у Slack. Але можливості для дзвінків все одно залишаються такими ж бідними, як і на безкоштовному тарифі.

Wickr це програма, розроблена для максимальної безпеки і приватності: все спілкування в ній проходить з використанням наскрізного шифрування. Воно ж «end-to-end encryption» або E2EE.

Додатково радує, що безкоштовний тариф цілком функціональний і дозволяє підключати до відеодзвінків до 30 учасників.

Однак варто мати на увазі, що Wickr це не повноцінне бізнес-рішення на кшталт Slack, а скоріше аналог Telegram.

Вердикт ЩОДО програмам для робітників чатів

Популярний Slack не дуже підходить для відеоконференцій, тим більше в безкоштовній версії. Замість розвитку власних функцій для відеозв'язку він пішов по шляху посилення інтеграції з уже існуючими сервісами. Те ж саме можна сказати і про багато його аналоги, в тому числі Flock.

Якщо ви працюєте в екосистемі Microsoft або готові на неї перейти, то можна розглянути Microsoft Teams. Ця програма навіть у безкоштовному тарифі дає великі можливості для листування та підтвердження замовлення до 300 осіб, що є рекордом з усіх інструментів, розглянутих в статті.

Workplace і Discord підійдуть не всім, але у них теж є інструменти для відеоконференцій в невеликих командах.

А багато конкурентів з цієї ніші взагалі поки не надають власного вбудованого рішення для відеозв'язку, покладаючись в цьому питанні тільки на інтеграції зі сторонніми сервісами.

 

Ми постаралися зробити вичерпний і актуальний гайд по підбору рішення для відеозв'язку.

Якщо ж вам потрібно підібрати сервіс для виконання іншого завдання, наприклад, таск-менеджер, корпоративну базу знань, чат або онлайн-сховище, то вам допоможе наш проект Remote . На сайті ви знайдете короткі характеристики сервісів, їх опис, скріншоти і посилання на офіційні ресурси.

 
 
 
 
 
 
 
Прочитано 223 разів