П'ятниця, 06 листопада 2020 15:36
Усеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІНГВОДИДАКТИКИ В СУЧАСНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ» відбулася
Усеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІНГВОДИДАКТИКИ В СУЧАСНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ» відбулася 6 листопада 2020 року на платформі "Зум". Організатори: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка у партнерстві з Центром післядипломної освіти Управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу Тернопільської міської ради. Модертор - Ольга Петришина, PhD, доцент, завідувач кафедри української мови та методики її викладання ТНПУ ім. В.Гнатюка. Учасників конференції вітав ректор ТНПУ ім В.Гнатюка п. Буяк, уповноважений з питань захисту української мови Тарас Кремінь. На пленарному засідання доповіді виголосили корифеї української лінгводидактики: М.Пентилюк, О.Горошкіна,О.Семеног. На секційних засіданнях виступили…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення:
Понеділок, 02 листопада 2020 16:55
Консультація для учасників конкурсу "Вчитель року"
2 листопада проведено консультацію для учасників конкурсу "Вчитель року". Окреслено основні шляхи підготовки до випрообувань Визачено дату тестування (1 год) - 16.11.2020. Визначено дату проведення випробування "Дистанційний урок" (30 хв. урок з членами журі в ролі учнів + 5 хв. співбесіда) і "Майстер-клас" (30 хв. з колегами-вчителями, відеозапис + 15 хв. співбесіда) - 17.11.2020 Методичні матеріали для підготовки до конкурсу: З досвіду учасника конкурсу 2020 Група у фб "ДН для філолога" Список джерел "Дистанційна освіта" Список джерел "Майстер-клас" Бабко Т.М. Особливості підготовки вчителя до презентації інноваційних методів та технологій роботи формі майстер-класу Л. Боровіков «Що таке майстер-клас» "Тестування. Допоміжні матеріали" Програма конкурсних випробувань другого (обласного) туру…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Четвер, 08 жовтня 2020 16:29
ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ ЯК ЗАСІБ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ
Літературне краєзнавство – це важливе знаряддя патріотичного, морально-етичного виховання, дійовий засіб поглиблення знань з літератури і розвитку пізнавальних інтересів школярів та молоді. Вивчення літератури рідного краю наближує творчість письменника до школяра. Митець втрачає свою хрестоматійну іконічність, перетворюючись на краянина.Робота з матеріалами музею, бібліографічний пошук, літературні подорожі рідним краєм, зустрічі з письменниками-сучасниками, зіставлення літературних образів зі звичайною реальністю роблять уроки цього типу незвичайними, пам’ятними. 8 жовтня 2020 року в комплексному містечку проведено методичний захід з теми "ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ ЯК ЗАСІБ ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ". Леся Гапон, PhD, викладачка ТКМЦНОІМ, висвітлила питання стосовно особливостей проведення уроків літератури рідного краю та вивчення життя,…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення:
Вівторок, 29 вересня 2020 00:08
Усеукраїнські читання, присвячені 14-ій річниці Василя Сімовича
25 вересня на платформі Zoom відбулися Всеукраїнські наукові читання, присвячені 14-ій річниці Василя Сімовича. Василь Сімович народився 9 березня 1880 р. в с. Гадинківці, нині – Гусятинського району, в інтелігентній сім’ї. Дуже рано залишився сиротою. 1891 р. він вступив у Станиславові (нині – Івано-Франківськ) до гімназії, яку закінчив у 1899 р. Того ж року вирушив до Чернівців, де вступив до університету. В ньому провчився до 1904 р.Із 1904 до 1914 р. В. Сімонович працював у Чернівецькій вчительській семінарії. Після захисту дисертації у 1913 р. при Чернівецькому університеті отримав науковий ступінь доктора наук.Згодом – редактор і викладач у Берліні, Празі, Львові. З…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Середа, 04 березня 2020 19:33
Освітні тренди вчителя-словесника
«Наука - капітан, а практика - моряки. Той, хто закохався в практику без науки, схожий на моряка, котрий потрапив на корабель без керма або компаса, і тому не знатиме напевно, куди він прямує,"– вважав великий Леонардо да Вінчі. Активно користуються науковим компасом у практичній діяльності педагоги-словесники міста Тернополя. Сьогодні в бюро інновацій «Інсайт» разом з учителями української мови й літератури та вчителями зарубіжної літератури в ролі спікерів і тренерів працювали: • з теми «Навчання в системі Moodle та його використання в роботі вчителя-словесника закладу загальної середньої освіти» – Оксана Василівна Лабащук, доктор філологічних наук, професор кафедри теорії і методики української…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення:
Середа, 26 лютого 2020 19:20
СИНТЕЗ ІННОВАТИКИ ТА ТРАДИЦІЙ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Й ЛІТЕРАТУРИ
Презентація 26 лютого 2020 року відбулося заняття в інтерактивній школі вчителів-словесників з теми "Синтез інноватики і традицій як запорука успішного навчання на уроках української мови й літератури". Про інноваційні уроки як основу методичної творчості розповіла Леся Гапон, PhD, методистка ТКМЦНОІМ.Тему "Впровадження концептуальних засад НУШ в практику роботи вчителя-словесника" висвітлила координаторка інноваційної діяльності з учителями української мови й літератури ТЗОШ№22 Сеник Л.В. Творчий тандем словесниць ТЗОШ№22 - Стасіна Н.М.та Чернецька О.М. - репрезентували цінний досвід проведення бінарних та інтегрованих уроків з різновіковими групами учнів. Процес формування продуктивної творчої компетентності на уроках української літератури продемонструвала на прикладі використання театралізацій на уроках української літератури учитель-словесник ТЗОШ №22 Марункевич…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення:
П'ятниця, 21 лютого 2020 11:27
Урочиста церемонія нагородження "Учнівський філологічний Олімп-2020"
21 лютого 2020 року в Українській гімназії імені Івана Франка відбулася урочиста церемонія нагородження переможців міського етапу всеукраїнських і міжнародних мовно-літературних конкурсів, олімпіади з української мови й літератури "Учнівський філологічний Олімп-2020", присвячена Міжнародному дню рідної мови. 85 учнів, які вибороли 116 призових місць, нагородили грамотами і дипломами управління освіти і науки Тернопільської міської ради (начальник - Похиляк О.П.) й подарунками від спонсорів: видавництва "Підручники і посібники"(директор - Гринчишин Я.Т.),Мандрівець» (Б. Фенюк),«Джура» (В. Ванджура), Української гімназії імені Івана Франка (директор - А.В.Крижанівський). Почесні гості свята: Литвинюк Г.І., директор ТКМЦНОІМ; Бачинська Г.В. - голова журі міського етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Четвер, 20 лютого 2020 18:50
ІГРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРАКТИЦІ ВЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА
20 лютого 2020 року в ТЗОШ№19 працювало бюро інновацій "Інсайт". Учителі української мови й літератури вивчали тему "Ігрові технології в практиці вчителя-словесника." Леся Гапон, кандидатка філологічних наук, методистка ТКМЦНОІМ, розповіла про дидактичні ігри на уроках словесності, значну увагу приділивши висвітленню таких важливих питань, як: методичний аналіз дидактичних ігор, класифікація дидактичних ігор, навчально-пізнавальний потенціал дидактичних ігор на уроках словесності. Використання інформаційно-комунікаційних технологій в ігровій діяльності на уроках української літератури усебічно висвітлили науковці. Оксана Романишин, докторка педагогічних наук, доцентка кафедри інформатики та методики її навчання ТНПУ ім. В.Гнатюка, окреслила основні аспекти гейміфікації і провела практикум з використання гри "Kahoot". Галина Генсерук, кандидатка педагогічних наук,…
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення:
Детальніше ...
Вівторок, 11 лютого 2020 08:56
Пленерні уроки - уроки під відкритим небом
11 лютого 2020 року відбулося засідання авторської майстерні вчителів - філологів Тернополя, на якому виступила з кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін ЛОІППО Богосвятська Анна-Марія. Вона провела майстер-клас із теми "Пленерні уроку в системі роботи вчителя-словесника."
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Понеділок, 03 лютого 2020 19:28
ПЕДАГОГІЧНЕ ПРОЕКТУВАННЯ В ДІЯЛЬНОСТІ ВЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА
03.02.2020 в Тернопільському НВК "Школа-економічний ліцей №9" імені Іванни Блажкевич для координаторів інноваційної діяльності з учителями української мови й літератури проведено інтерактивну школу сучасного вчителя-словесника. Спікер: Леся Гапон, PhD, методист ТКМЦНОІМ. Учасниці обговорили актуальні види й елементи педагогічної діяльності вчителя Нової української школи.
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення:
П'ятниця, 31 січня 2020 11:35
Акмеоклуб учителів української мови й літератури
31 січня 2020 року в акмеоклубі вчителів української мови й літератури педагоги обговорили тему "Комунікативний ідеал учителя-словесника." Про особливості педагогічного дискурсу та про аудіальну інтерпретацію літературних творів на уроках літератури розповіла Гапон Л.О., PhD, методистка ТКМЦНОІМ. Про вагомість інтернет-іміджування української філології йшлося у виступі вчительки-методистки ТЗОШ№27 Смертіної О.С. Про вокально-сценічну культуру вчителя, про голос як інструмент педагогічного впливу розказала хормейстерка ЦТДЮ Т.Г. Дмитрук-Тимченко.
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення:
Середа, 29 січня 2020 16:47
В інтерактивній школі українського словесника
29 січня 2020 року в ТСШ№3 відбулося заняття в інтерактивній школі українського словесника. Спікер - Леся Гапон, PhD, методистка ТКМЦНОІМ. Філологи обговорили такі актуальні аспекти діяльності вчителя НУШ, як: планування роботи, формувальне оцінювання, академічна доброчесність, індивідуальна освітня траєкторія, ІКТ-грамотність, компетентнісний підхід.
Опубліковано в
Матеріали методичних заходів
Завантажити прикріплення: