Понеділок, 13 травня 2019 10:41

Звіт про проведення й результати учнівських мовно-літературних і літературно-мистецьких конкурсів у 2018-2019 н.р.

МОВНО-ЛІТЕРАТУРНІ КОНКУРСИ, ОЛІМПІАДИ

2018-2019 н.р.

З метою вшанування творчої спадщини визначних українських письменників, зокрема Тараса Григоровича Шевченка, сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовно-літературної освіти в Україні проведено низку мовно-літературних та літературно-мистецьких конкурсів.

ІХ Міжнародний мовно-літературний конкурс

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

  • 18 жовтня 2018 року в закладах загальної середньої освіти міста проведено І (шкільний) етап VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу, у якому взяли участь 1649 учнів.
  • 28 жовтня 2018 року в ТЗОШ№26 відбувся ІІ (міський) етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 216 учнів. (Наказ УОН ТМР30.10.2018p. № 397 «Про результати ІІ етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка»).
    • 25 листопада 2018 року в ТЗОШ№13 відбувся ІІІ (обласний) етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. (Наказ УОН ОДА 28.12.2018p. № 334 «Про підсумки проведення в області ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка»).
    • 2 лютого  2019 року в Тернопільській спеціалізованій школі № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов, відбувся IV(всеукраїнський) етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.04.2019 №418 “Про нагородження переможців ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка”).

Переможці ІІІ (обласного) етапу IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Диплом І ступеня

  • Лепявко Катерина Василівна, учениця 9 класу Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка
  • Малинич Анастасія Олегівна, учениця 7 класу Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов
  • Сивак Валерія Олегівна, учениця 8 класу Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка

Диплом ІІ ступеня

  • Фірман Дмитро Богданович, учень 10 класу Тернопільського НВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»

Переможці ІV (всеукраїнського) етапу IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Диплом ІІІ ступеня

  • Сивак Валерія Олегівна, учениця 8 класу Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка
  • Чернявська Вікторія Андріївна, студентка Тернопільського вищого професійного училища «Сфери послуг та туризму»

XІХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

  • 9 листопада 2018 року в закладах загальної середньої освіти відбувся І (шкільний) етап XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 2995 учнів 3-11 класів освітніх закладів міста Тернополя.
  • 17 листопада 2018 року в ТСШ№7 проведено ІІ (міський) етап XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика», у якому взяв участь 291 учень. (Наказ УОНТМР від 20.11.2018p. № 437 «Про результати ІІ етапу XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в місті Тернополі 2018-2019 навчального року»).
  • 8 грудня 2018 року в ТЗОШ№16 ім. В.Левицького відбувся ІІІ (обласний) етап XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика». (Наказ УОН ОДА 28.12.2018p. №332 «Про підсумки проведення в області XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика »).
    • 16 лютого 2019 року в Українській гімназії імені Івана Франка відбувся IV(всеукраїнський) XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика( Наказ МОНУ № 419 від 01 квітня 2019 року «Про результати ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»).

Переможці ІІІ (обласного) етапу ХIX Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика

Диплом І ступеня

  1. Богач Антоніна Іванівна, учениця 4 класу Тернопільської загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького
  2. Кусяк Христина Андріївна, учениця 3 класу Тернопільської спеціалізованої школи №29 з поглибленим вивченням іноземних мов
  3. Лепявко Катерина Андріївна, учениця 9 класу Тернопільської Української гімназії імені І.Франка
  4. Морська Соломія Вікторівна, учениця 7 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького 5.
  5. Красічинська Оксана Степанівна, учениця Державного навчального закладу «Тернопільський центр професійно-технічної освіти»

Диплом ІІ ступеня

  1. Мартинюк Анастасія Іванівна, студентка Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола
  2. Юрків Христина Андріївна, учениця Державного професійно-технічного навчального закладу «Тернопільське вище професійне училище технологій та дизайну»

Диплом ІІІ ступеня

  1. Лукащук Василь Васильович, учень 10 класу Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов
  2. Масик Олександра Сергіївна, учениця 11 класу Тернопільської Української гімназії імені І.Франка

XVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої»

  • 21 грудня 2018 року в ТКМЦНОІМ відбувся міський етап XVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», у номінації «Література» взяли участь 48 учнів.

Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови й літератури

  • 2 грудня 2018 року в ТЗОШ№16 відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з базової навчальної дисципліни – українська мова й література, у якому взяли участь 169 учнів 7-11 класів. (Наказ УОН ТМР від 23.01.2018 № 29 «Про підсумки І - ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін у 2017-2018 навчальному році»).
  • 31 січня 2019 року в ТНПУ ім. В.Гнатюка – ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з базової навчальної дисципліни – українська мова й література
  • 24–28 березня 2019 року в м. Кропивницький – IV (всеукраїнський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з базової навчальної дисципліни – українська мова й література

Переможці ІІІ (обласного) етапу олімпіади з української мови й літератури

Диплом І ступеня

  • 8 клас - учениця ТУГ ім. І.Франка Сивак Валерія Олегівна (учителі: Балабан Галина Михайлівна, Нова Марія Антонівна)
  • 9 клас - учениця ТУГ ім. І. Франка Лепявко Катерина Андріївна (учитель Гарматюк Любов Іванівна)
  • 10 клас - учень ТСШ№3 Лукащук Василь Васильович (учитель Канак Валентина Миколаївна)

Диплом ІІ ступеня

  • 9 клас - учень ТСШ№17 Пановик Петро Романович ( учитель  Ониськів Леся Василівна)

Диплом ІІІ ступеня

  • 11 клас - учениця ТСШ№29 Радіо Ольга Олегівна ( учитель Ситар Леся Дмитрівна)

Переможці IV(всеукраїнського) етапу олімпіади з української мови й літератури

Диплом ІІІ ступеня

  • 8 клас: Сивак Валерія Олегівна  - учениця ТУГ ім. І.Франка  (учителі: Балабан Галина Михайлівна, Нова Марія Антонівна)
  • 9 клас: Лепявко Катерина Андріївна  - учениця ТУГ ім. І. Франка  (учитель Гарматюк Любов Іванівна)

Усього на міському етапі мовно-літературно конкурсів, олімпіади з української мови й літератури  120 призових місць (1, 2, 3 місця) вибороли 94 учні.  Найбільше перемог здобули учні ТУГ(18), ТСШ№3(14), ТЗОШ№16(9), ТСШ№29(8).

Номер

ЗЗСО

XІХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика 

Міський етап

IX Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка

Міський етап

Усеукраїнська

учнівська олімпіада

з УМЛ

Міський етап

XVІІІ Усеукраїнський конкурс учнівської творчості УСЬОГО
1м. 2м. 3м.   1м. 2м. 3м.   1м. 2м. 3м.      
ТУГ 3 1 1 5 2 2 1 5 2 3 3 8   18
ТКГ   1   1   1   1     2 2   4
ТТЛ           1   1           1
ГАРМОНІЯ                   1   1   1
2           1 1 2     1 1   3
3 1 4   5 1 1 2 4 1 1 3 5   14
4             1           1 1
5 1     1 1   1 2           3
6           1 1 2     1 1   3
7 1 1 1 3   1   1         1 5
8   1   1                   1
9     1 1                   1
10           1   1 1 1 1 3   4
11     1 1   1 1 2   1 1 2   5
КОЛЕГІУМ     1 1 1 1 1 3   1   1   5
13   1   1   1   1     1 1   3
14     1 1     1 1           2
15             2 2           2
16 2     2   1 2 3   1 2 3 1 9
17   1   1           1 1 2   3
18           1 1 2   1   1   3
19     1 1     1 1   2   2   4
20                     1 1   1
21                            
22     1 1         1     1   2
23     1 1 1     1     3 3   5
24             1 1           1
25                            
26             1 1     1 1   2
27             3 3         1 4
28         1     1     1 1   2
29 1   1 2     2 2   2 1 3 1 8
30                            
УСЬОГО 9 9 11 29 7 14 23 44 5 15 22 42 5 120

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКІ КОНКУРСИ

Обласний конкурс учнівських робіт «Примусове переселення у спогадах моїх предків»

  • 26 жовтня 2018 року в ТКМЦНОІМ відбувся І (міський) етап обласного конкурсу учнівських робіт “Примусове переселення у спогадах моїх предків”, у якому взяли участь 73 учасники. (Наказ УОН ТМР від 30.10.2018р. №398 «Про результати І (міського) етапу обласного конкурсу учнівських робіт «Примусове переселення у спогадах моїх предків»)
  • 15-16 листопада 2018 року відбувся ІІ (обласний) етап обласного конкурсу учнівських робіт “Примусове переселення у спогадах моїх предків”. (Наказ УОН ОДА від 20.03.2019 №66-од «Про підсумки обласного конкурсу учнівських робіт «Примусове переселення у спогадах моїх предків»).

Переможці обласного конкурсу учнівських робіт “Примусове переселення у спогадах моїх предків”

У номінації «Есе, нарис, вірш» (“Лемківська сторінка в історії Тернопілля”)

ІІ місце:

  • Рудик Зоряна Богданівна, учениця ТЗОШ№26 (учитель – Кобилянська Галина Іванівна)

ІІІ місце:

  • Малішевський Іліан Ярославович, учень ТЗОШ№16 ім. В.Левицького (учитель – Кулик Надія Іванівна)

У номінації «Твори декоративно-ужиткового мистецтва» (“Лемківська скриня”)

Гран-прі:

  • Мостова Соломія Андріївна, учениця гуртка «Гердан» ЦТДЮ (керівник – Урезченко Ірина Володимирівна)
  • Бругер Соломія Андріївна, учениця гуртка «Виготовлення сувенірів» СЮТ(керівник – Семенець Тетяна Степанівна)

ІІ місце:

  • Бермиш Олеся Олексіївна, учениця ТЗОШ№22 (керівник – Плюсквік Оксана Євгенівна)
  • Малищик Юлія, учениця гуртка «Фітодизайн» ЦТДЮ (керівник – Гайда Марія Іванівна)

Усеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра», заснований Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України та ГО «Львівське товариство»

Переможець Усеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра»

  • Касянчук Надія (м. Тернопіль, Українська гімназія ім. І. Франка, 10 клас) - нагорода від Роланда Франка - онука Івана Франка, голови Міжнародного фонду Івана Франка.

V Усеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж “Змагаймось за нове життя!”, присвячений Лесі Українці

  • 13 лютого 2019 року відбувся міський етап V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. У п’яти номінаціях конкурсу взяли участь 89 учнів із 22 закладів освіти міста Тернополя. (Наказ УОНТМР від 13.02.2019р. № 53 «Про підсумки міського етапу V Всеукраїнського (ХV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці»).
  • 2 березня 2019 року в Полтаві відбувся всеукраїнський етап конкурсу, 6 квітня 2019 року в Чернівцях проведено  нагородження переможців та великий гала-концерт.

Переможці  всеукраїнського заочного етапу V Всеукраїнського (XV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці

Назва закладу ПІП переможця Вікова категорія Номінація Учитель Місце, яке посів у конкурсі
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7з поглибленим вивченням іноземних мов

Берегуляк Софія Олександрівна

Архитко Роман Дмитрович

Учні 8-9 класів  вокал Боднарчук Галина Василівна ІІ місце
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23  Гудзовський Роман Іванович  Учні 8-9 класів  вокал Палкова Зоряна Федорівна  І місце
Тернопільська Українська гімназія імені Івана Франка 

Вацко Вероніка Ігорівна

Ханас Олександр Ярославович

Берестецька Марія Олегівна, Басалига Софія

Учні 8-9 класів  інсценізація Гарматюк Любов Іванівна   І місце
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29з поглибленим вивченням іноземних мов  Золота Соломія Володимирівна  Учні 1-4 класів  малюнок Золота Юлія Володимирівна  подяка
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 імені Андрія Юркевича  Тимчишин Вероніка Володимирівна  Учні 5-7 класів  малюнок  Тарасова Наталія Степанівна  ІІІ місце
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 Підперигора Каріна Сергіївна  Учні 5-7 класів малюнок Фугель Наталія Анатоліївна  ІІ місце
Комунальний заклад Тернопільської міської ради «Станція юних техніків»  Довганик Марія Петрівна Учні 5-7 класів малюнок  Качанова Ірина Семенівна Подяка
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24  Калашник Ілона     Костянтинівна Учні 8-9 класів малюнок  Крих Роман Васильович  ІІІ місце
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 імені Андрія Юркевич Нікітіна Анастасія Володимирівна  Учні 10-11класів і студентська молодь малюнок  Тарасова Наталія Степанівна  ІІІ місце
Галицький коледж імені В`ячеслава Чорновола  Чорна Христина  Учні 10-11класів і студентська молодь малюнок Василенко Лілія Ігорівна  ІІ місце
Галицький коледж імені В`ячеслава Чорновола  Подуфала Тетяна  Учні 10-11класів і студентська молодь

малюнок

 Білоус Віта Сергіївна подяка
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов Луканюк Соломія Тарасівна  Учні   1- 4 класів декламація Вельган Ганна Євгенівна І місце
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов Цьох Софія Андріївна  Учні   1- 4 класів декламація Фучила Олександра Петрівна ІІІ місце
Тернопільська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Коваль Олександра Богданівна  Учні   1- 4 класів декламація Фаріон Наталія Антонівна І місце
Тернопільська спеціалізована школа І ступеня повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов Лобас Денис Андрійович Чорнописька Христина Романівна Учні 1-4 класів декламація Лабовська Ліліана Ігорівна 2 місце
Тернопільська спеціалізована школа повного дня І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов Оксана Василівна Учні 1-4 класів декламація Зелінська Марія Іванівна подяка
Гімназія “Гармонія” - відокремлений структурний підрозділ Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола Ляска Анастасія Вадимівна Учні   5- 7 класів декламація Мельник Марія Іванівна   І місце
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов Федчишин Єва Іванівна  Учні   5- 7 класів декламація Береза Людмила Михайлівна  І місце
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов Мужевич Тетяна Володимирівна  Учні   8- 9 класів декламація Кропельницька Тетяна Іванівна  1 місце
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18  Бачинська Анастасія Михайлівна  Учні   8- 9 класів декламація Бачинська Лідія Михайлівна  І місце
Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов Данилець Анастасія Анатоліївна  Учні   8- 9 класів декламація Боднарчук Галина Вікторівна ІІ місце
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 імені Володимира Левицького Сокіл Діана Олегівна  Учні   8- 9 класів декламація Голодрига Наталя Михайлівна ІІІ місце
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18  Крикавська Юлія Григорівна  Учні   10-11 класів декламація Бачинська Лідія Михайлівна  3місце

IV Міжнародний проект-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи»

  • У березні – квітні 2019 року проведено міський етап IV Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи». У чотирьох номінаціях конкурсу взяли участь 204 учні з 26 навчальних закладів (Наказ УНРТМР від 08.04.2019 р. №140 «Про підсумки міського етапу IV Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи»).

Результати Всеукраїнського конкурсного відбору ІV Міжнародного етапу проекту-конкурсу відібрано конкурсні роботи, які вибороли дипломи: Мистецька надія; диплом І ступеня ; диплом ІІ ступеня.

Мистецька надія

  • Софія ЦЬОХ, 9р. (м.Тернопіль) - "Осія. Глава 14. Подражаніє ", художнє читання, українською. ТСШ№29
  • Соломія ЛУКАНЮК, 7 р. (м.Тернопіль) - "Лілея", художнє читання, українською. ТСШ№7

Диплом І ступеня

  • Христина ГЕЛА, дор. (м. Тернопіль) - "Не тополю високую", співана поезія, українською. ЦТДЮ
  • Анастасія КОЗІНА, 12 р. (м. Тернопіль) - "Лілея", художнє читання, українською. ТНВК№2

Диплом ІІ ступеня

  • Василина ГРЕБЕНЯК, 15 р. (м. Тернопіль) - "Защебечи, соловейко", співана поезія, українською. ТЛ№21-ШМ ім.І.Герети
  • Анастасія ВЕЛИЧЕНКО, Катерина МАРКІВ, 13 р. (м. Тернопіль) - "По діброві вітер виє", співана поезія, українською. ЦТДЮ
  • Марія КОВАЛЬ, 13 р. (м. Тернопіль) - "Нащо мені чорні брови", художнє читання, українською. ТСШ№7

         Диплом ІІІ ступеня 

  • Народний театр пісні "СПІВАНОЧКА" Тернополя, 13 р. (м. Тернопіль) - "По діброві вітер виє", співана поезія, українською. ЦДТЮ
  • Анастасія МАРТИНОВА, 13р. (м. Тернопіль) - "Розрита могила", художнє читання, українською. ТЗОШ№18
  • Анастасія ДАНИЛЕЦЬ, 15 р. (м. Тернопіль) - "Наймичка", художнє читання, українською. ТСШ№7
  • Зразкова дитяча хорова студія духовної пісні «ФАНТАЗІЯ», 13-15 р. (м. Тернопіль) - "Заповіт", співана поезія, українською. ЦДТЮ.
  • Ансамбль народного танцю "ГАЛИЧАНКА" (м. Тернопіль) - "Зацвіла в долині", хореографічна постановка. ТЛ№21-ШМ ім. І. Герети
  • Наталія РОМАНІВ, 13 р. (м. Тернопіль) - "Нема гірше, як в неволі", художнє читання, українською. ТЗОШ№14

Переможці міжнародного етапу проекту-конкурсу "Шевченко єднає народи"

Диплом «МИСТЕЦЬКА НАДІЯ»:

  • Соломія ЛУКАНЮК, 7 р. (м. Тернопіль) - «Лілея», художнє читання, українською - ТСШ№7

Диплом лауреата І СТУПЕНЯ в номінації В. «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка» :

  •  Ангеліна КОГУТ, Анастасія БАЧИНСЬКА, Юлія КРИКАВСЬКА, 14 р. (м. Тернопіль) - «Сон», Шевченкове багатоголосся: художнє читання українською, польською, німецькою, англійською - ТЗОШ№18

Дипломом лауреата ІІ СТУПЕНЯ в номінації В. «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка» :

  • Софія КАНІЧУК, Владислава БОЦЯН, Артем МИКИТИШИН, Святослав РОМАНІВ, 14 р. (м. Тернопіль, Україна) - «Садок вишневий коло хати», художнє читання, мовами світу: українська, польська, німецька, англійська - ТСШ№5
  • Софія ЦЬОХ, 9 р. (м. Тернопіль) - «Осія. Глава 14. Подражаніє», художнє читання, українською - ТСШ№29
  •  Анастасія КОЗІНА, 12 р. (м. Тернопіль) - «Лілея», художнє читання, українською - ТНВК№2
  •  Христина ГЕЛА, дор. (м. Тернопіль) - «Не тополю високую», співана поезія, українською - ЦТДЮ

Диплом лауреата ІІІ СТУПЕНЯ в номінації В. «Відеоформат читаної та співаної поезії Тараса Шевченка»:

  •  Віктор НОГАС, Роксолана ДАНЬКІВ, Поліна ГРАБЕЦЬ, Анжеліка КУРТЯК, Вікторія ЮРЧАК, 9 р. (м. Тернопіль) - «Заповіт»; Шевченкове багатоголосся; художнє читання українською, грецькою, польською, японською, англійською ТКГ
Прочитано 226 разів