П'ятниця, 12 березня 2021 20:07

Е-оцінювання, самооцінювання учнів на уроках української мови й літератури

    12 березня 2021 року а платформі "Зум" відбувся  вебінар з теми "Е-оцінювання, самооцінювання   учнів на уроках української мови й літератури". Про види і форми оцінювання,особливості електронного оцінювання, самооцінювання та взаємооцінювання на уроках української мови й літератури. розповіла Гапон Л.О., PhD, ТКМЦНОІМ.  Учитель словесності ТЗОШ№4, "старший учитель" Семенець Г.В. висвітлила тему " Формування інформаційно-цифрової компетентності шляхом упровадження медіаосвіти на уроках української мови та літератури".

       Навчальні відео для створення тестів

Ідеї для самооцінювання

1. Емоджи. Учні  повинні заповнити роздрукований робочий аркуш (або онлайн), окресливши один з запропонованих емоджи. Наприклад, щасливе обличчя – я вмію, замислене обличчя – я не все розумію, заплаканий смайлик – мені потрібні додаткові роз'яснення. 

2. Зелений, жовтий, червоний На робочому аркуші заплануйте клітинку, яку учні мають розфарбувати. Обирати колір слід відповідно до того, наскільки учень зрозумів  матеріалу уроку: зелений - я розумію, я можу це зробити сам і навіть пояснити іншим; жовтий - мені потрібно трохи більше пояснень; червоний - я не розумію. Або видайте всім по три картки і проведіть оцінювання за допомогою карток. Так ви побачите, наприклад, яку тему слід повторити ще раз. Або з'ясуєте, яким учням в яких питаннях потрібна допомога. Ще можна розподілити учнів на групи: зелені - ті, хто повністю зрозумів нову тему, червоні - ті, хто не зовсім , зелені -  ті,  зовсім не зрозумів. Зеленій групі запропонуйте додаткові завдання з теми. Жовтій дайте завдання середньої складності, червоній поясніть тему ще раз і дайте прості завдання. Ще одна ідея для інтерактиву на уроці – хай ті, хто зрозумів тему, пояснять її тим, хто її не опанував на достатньому рівні.

3. Анкета самооцінювання або рефлексія. Складіть перелік питань для самооцінювання. Для молодших школярів їх можна повісити на стіну. Для середньої і старшої школи використайте  QR-код

4. Селфі. Якщо вже учні так прив’язані до своїх телефонів, дозвольте їм використати гаджет як інструмент самооцінки. Хай на селфі вони покажуть таку емоцію, яка б відображала, як вони почуваються на уроці, чи все зрозуміли, чи ще мають якісь питання. Усі селфі надсилаються вчителеві, який виводить фото на проектор і надає кожному 10 секунд пояснити селфі. Далі вчитель вирішує, чи потрібне повторення, чи можна давати нову тему.

5. Інстаграм-історія. Дивлячись сторіз в Інстаграмі можна зробити висновки, як пройшов день у людини. Запропонуйте учням намалювати чи схематично записати сторіз уроку. Тобто зафіксувати основні моменти. Це і для вчителя буде дуже інформативно, подивитися, що саме запам'яталося з активностей на уроці. 

6. Твіт уроку. Вміння стисло визначити основну ідею може знадобиться будь-де. Запропонуйте учням дати відповіді на ці питання в межах 140 символів (як у твітері). Хай також придумають хештеги. Про що ви дізналися сьогодні? Що найбільше вразило? Що найбільтше зацікавило?

Прочитано 281 разів