Понеділок, 24 січня 2022 12:28

Комп'ютерні ігри як ефективний інструмент вивчення лексики іншомовного походження в умовах дистанційного навчання

 
24 січня 2022 року на платформі "Зум"  в рамках роботи відкритої кафедри "Linqua" для вчителів іноземних  мов та вчителів української мови й літератури проведено інтерактивний вебінар-тренінг з теми "Комп'ютерні ігри як ефективний інструмент вивчення лексики іншомовного походження в умовах дистанційного навчання." 
Актуальність заходу  зумовлена потребою  організувати активне освітнє середовище в умовах дистанційної освіти, забезпечити різні форми інтегрованого навчання, здійснювати моніторинг розвитку учнів відповідно до Концепції "Нова українська школа" та нового Державного стандарту загальної середньої освіти, методикам компетентністного навчання.

Висвітлюючи тему  "Інтегрований розвиток предметних і наскрізних компетентностей у процесі використання інтернет-сервісів",  Леся Гапон, PhD, консультант ТКМЦНОІМ, продемонструвала можливості сховища інтерактивних дидактичних вправ Learningapps та смартгри Alias, надала багатющий мовний матеріал для здійснення компаративного аналізу  неологізмів,  засвоєння лексичних і правописних  норм лексики іншомовного походження.  

Теоретико-практичні аспекти експлікації та семантизації мовного матеріалу в процесі використання ресурсів Genial.ly та LiveWorksheets висвітлила Оксана Турчин, консультант ТКМЦНОІМ. Оксана Миколаївна вказала на потенційні можливості використання цих сервісів на уроках іноземної та рідної мов, розкрила секрети створення інтерактивних вправ, квізів і квестів на Genial.ly та запропонувала авторські  матеріали, викладені   на ресурсі LiveWorksheets: ребуси, тести, кросворди.

Ірина Савєльєва, учитель англійської мови ТСШ №5, окреслила ключові напрямки геймифікації на уроках іноземної мови, а також продемонструвала власні методичні продукти - комп'ютерну гру  та електронний посібник "У королівстві Граматики Англійської Мови".
 
Низку комп'ютерних ігор з ресурсів PowerPoint та Baamboozle показала Галина Максимович, учитель іноземної мови ТЗОШ №10. Спікерка наголосила на методичній доцільності виконання цих вправ на різних етапах уроку, висвітлила технічні аспекти їх  самостійного створення, надала рекомендації стосовно використання рідномовного та іншомовного  текстового матеріалу.
 
 
Прочитано 123 разів