Підкатегорії
Вівторок, 22 лютого 2022 09:47
День рідної мови
Міжнародний день рідної мови – свято, яке було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Мета свята – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Українцям, як ніколи, важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею. 21 лютого учні й учителі шкіл Тернополя відзначили День рідної мови. У ТСШ№7 захід "Причасти мене розмовою українською мовою" провела для учнів 8 класу Марія Степанівна Луканюк . У ТНВК "Школа-економічний ліцей №9" імені Іванни Блажквич до Міжнародного дня рідної мови учні 7-В класу підготували тематичний захід на тему:" Люблю українську мову, бо рідна вона мені!" "Милозвучна, барвінкова, мила серцю - рідна мова!" Під таким…
Опубліковано в
Новини зі шкіл
Вівторок, 09 листопада 2021 16:55
Свято української писемності та мови
9 листопада 2021 року, у День української писемності та мови учні та педагоги закладів освіти міста долучилися до написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. ТКГ Мандрівка лабіринтами рідного слова, 4-А початковий клас( вчитель М.Лайбіда) ТСШ №3 Доля рідної української мови залежить від нас, від нашого розуміння сили слова, від бажання знати усі його відтінки, від поваги до багатющого досвіду нашого народу, його мудрості, дотепності, від уміння цінувати красу образних висловів. Стараємося, учимося, набираємося досвіду! ТНВК№2 Інтелектуальний захід до Дня української писемності та мови "Віночок української мови" у 5 А 2 класі ТСШ№7 Учні ТСШ 7 долучилися до…
Опубліковано в
Сьогодні у школі
Понеділок, 11 жовтня 2021 08:17
Міський конкурс знавців української мови імені Іванни Блажкевич
08 жовтня в ТНВК №9 відбувся міський конкурс знавців української мови імені Іванни Блажкевич. У конкурсі взяли участь 34 учні. Діти написали диктант зі спогадів Іванни Блажкевич, для них провели екскурсію шкільним музеєм, підготували літературно-музичну композицію.
Опубліковано в
Сьогодні у школі
Четвер, 09 вересня 2021 22:27
Відзначаємо День грамотності
8 вересня - Міжнародний день грамотності. Його мета - відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини. "Грамотність - одна з головних рис, яка характеризує людину набагато більше, ніж це робить одяг або зовнішність", - саме так писали учні гімназії у навчальному диктанті до Міжнародного дня грамотності. Також у 5-9 класах гімназії "Гармонія" учитель української мови Марія Мельник провела вікторину "Мово моя, мово", гру "Друкарня", гру-вікторину "Заховані числа", бесіди "Грамотність- запорука успіху", "Грамотним бути модно". Тернопільський ліцей № 21- спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети. Щорічно 8 вересня святкуємо Міжнародний день грамотності. Метою якого є нагадати людям, що бути…
Опубліковано в
Сьогодні у школі
Четвер, 27 травня 2021 09:56
Гімназисти вшанували пам'ять Великого Каменяра
У 105 роковини від дня смерті І. Франка учні й учителі Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка прийшли до пам'ятника І.Франку, аби віддати шану великому митцю.
Опубліковано в
Сьогодні у школі
Четвер, 11 березня 2021 09:16
У школах міста Тернополя - Шевченківські дні
У ТНВК ШПЛ№2 З нагоди вшанування пам'яті Кобзаря учні 4-А класу (вчитель - Дутчак О. М.) відправились у віртуальну мандрівку життєвими стежками митця, виконували різні цікаві завдання, декламували вірші поета, презентували лепбук. Під тгаслом "Ми чуємо тебе,Тарасе, крізь століття" проведено годину спілкування у 5-А1 класі ТНВКШПЛ#2. Учні черпали знання про Т.Г.Шевченка з відеоресурсів, ділилися цікавинками про життя і творчість Кобзаря, а також декламували найвідоміші вірші поета. 12 березня учні 7-А1 та 7-А3 класів (вчителі Муляр Тамара Василівна та М'ясковська Ірина Володимирівна) провели брейн-ринг "Слава Тараса Шевченка - слава України". Діти із захопленням працювали у групах, виконували різноманітні завдання на таких станціях: "Літераторознавча", "Мистецька", "Автобіографічна",…
Опубліковано в
Сьогодні у школі
Четвер, 25 лютого 2021 22:37
150-річчю від дня народження Лесі Українки присвячується
25 лютого - 150 річниця з дня народження нашої славетної співвітчизниці Лесі Українки. Учні шкіл міста Тернополя долучилися до міжнародного онлайн-флешмобу #GlobalLesyaUkrainka2021, присвяченого 150-річному ювілею видатної поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).Мета флешмобу – вшанувати Велику Українку, показавши пам’ятні місця її перебування у різних куточках світу. Крім того, тернопільські школярі репрезентували свої відеороботи на Всеукраїнському конкурсі "Змагаймось за нове життя!". Мета конкурсу: відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки, популяризації спадщини великої української поетеси, долучення молодого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю; розвитку творчих здібностей учнів та студентів, виховання в молодого покоління…
Опубліковано в
Сьогодні у школі
Середа, 24 лютого 2021 07:31
Святкуємо Міжнародний день рідної мови
Мова – наша національна ознака, у ній – наша культура, сутність нашої свідомості (Іван Огієнко). 21 лютого учні та педагоги шкіл міста Тернополя святкували Міжнародний день рідної мови. ТТЛ У Тернопільському технічному ліцеї 22 лютого ліцеїсти спільно з педагогами творили мовленнєвий конструктор «Хай у розмові слова веселяться», насолодилися лінгвістичними смаколиками «Формуємо намисто українських слів», переглянули виставку «Мова, що стирає кордони». Випускники 11 класів побували в творчій лабораторії Олександра Авраменка «Говори українською правильно!». Цікавим та пізнавальним став для учнів 9 класу ГраВіКон «Золоті злитки дивослова». ТКГ Квести, вікторини, бібліотечні уроки провели у Тернопільській класичній гімназії. ТСШ№7 Із любов'ю…
Опубліковано в
Сьогодні у школі
Детальніше ...
Понеділок, 21 грудня 2020 14:27
Використання медіаресурсу і засвоєння медіаграмотності на уроках української мови та літератури. З досвіду роботи вчителя Тернопільської ЗОШ№23 Зоряни Палкової
Майстер-клас учителя української мови й літератури Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №23 Зоряни Палкової Динаміка сучасного світу перетворює наше життя на безперервний процес адаптації, і саме від адаптаційного потенціалу особистості залежить її успіх, можливість самореалізації. Сьогодні учневі потрібні не тільки знання, але й достатній рівень життєвої компетентності, сформованість таких особистісних якостей, які допоможуть знайти своє місце в житті, стати гідним громадянином України. Мета не лише передати здобувачам освітнього процесу окреслену програмами та підручниками систему знань, а й підготувати їх до життя в соціумі. Сучасна людина повинна критично мислити, знаходити шляхи розв'язання проблем у будь-якій ситуації, працювати в команді, бути здатною…
Опубліковано в
Досвід i інновації
Понеділок, 21 грудня 2020 12:46
Упровадження технологій дистанційного та змішаного навчання на уроках української мови та літератури. З досвіду роботи вчителя Тернопільської школи №11 Володимира Ситаря
Майстер-клас учителя української мови й літератури Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 Ситаря Володимира У концептуальних засадах реформування освіти „Нова українська школа” говориться, що педагогіка партнерства і компетентнісний підхід потребують оновленого середовища. Тому триває пошук таких методик і технологій навчання, які б відповідали вітчизняному та світовому стандартам освіти, забезпечували б підготовку майбутніх поколінь на належному рівні. Впровадження технології дистанційного та змішаного навчання є одним з можливих рішень цієї проблеми. Актуальність даного досвіду полягає у новій формі організації освітнього середовища на уроках української мови та літератури, враховуючи індивідуальні потреби кожного учня шляхом поєднання онлайн та оф-лайн навчання у один ланцюжок. Метою моєї…
Опубліковано в
Досвід i інновації
Понеділок, 21 грудня 2020 12:36
Упровадження елементів медіаосвіти на уроках української мови й літератури для формування компетентного мовця інформаційної доби. З досвіду роботи вчителя Тернопільської ЗОШ№4 Галини Семенець
Майстер-клас учителя української мови й літератури Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Галини Семенець В умовах модернізації сучасного освітнього простору важливо, щоб знання, які здобувають учні, стали інструментом у розв’язанні життєвих проблем, засобом особистісного розвитку, гарантом конкурентоспроможності на ринку праці. Здобувши шкільну освіту, кожен випускник має усвідомлювати себе, свої властивості, схильності, орієнтуватися в сучасних інформаційних потоках, уміти оцінювати інформацію і на основі системного критичного мислення формувати систему ставлень. Показниками рівня сформованості компетентного мовця вважають чотири фактори: мотиваційний (зміни в мотивах, потребах, інтересах, установках); когнітивний(зміни в якості знань); поведінковий (зміни в поведінці, стосунках); оцінно-рефлексивний (зміни в оцінці, самоаналізі, аргументації).…
Опубліковано в
Досвід i інновації
Середа, 11 листопада 2020 12:23
Вшановуємо пам'ять визначного земляка
У ці дні українці складають шану нашому Великому Землякові - Богдану Лепкому. Низку святкових заходів провели учні й педагоги ТЗОШ№14 ім.Б.Лепкого.
Опубліковано в
Сьогодні у школі