Четвер, 26 січня 2023 11:38
СТРАТЕГІЇ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ УЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА В УМОВАХ ЗМІН
Сьогодні, 26.12.2022 в інтерактивній школі сучасного вчителя-словесника обговорили стратегії професійного зростання педагогів в умовах змін. Окреслено вектори самоосвітньої діяльності. Висвітлено когнітивні напрямки вдосконалення знань і вмінь вчителя НУШ: новий зміст освіти; сучасні підходи в роботі з учнівством; оцінювання; шляхи самореалізації педагогів. Обговорено перспективи сертифікації вчителів УМЛ, які працюють у НУШ. Рекомендовано опрацювати ресурси: І. Стосовно сертифікації вчителів УМЛ, які працюють у НУШ. https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/01/Nakaz_MON_-35_Sertyfikatsiya_2023.pdf https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesenmin-do-polozhennya-pro-a1094?fbclid=IwAR046zs5C7fiUsgga6aoJMGxVCObVW3DAv_0olxkiyprq5tYL73p-RzmuUc https://sqe.gov.ua/sertifikaciya-vid-a-do-ya-shho-maie-znati-za/?fbclid=IwAR1beg09JYMhNqAzZIYZEp4Piqiw2De2dPQcUoKXzfkvt_7kEvYnLGTfjss https://sqe.gov.ua/ocinyuvannya-15-profkompetentnostey-vchyteliiv-sertyfikaciya/ https://nus.org.ua/news/sertyfikatsiya-2022-proponuyemo-projty-testuvannya/ ІІ. Стосовно самоосвіти вчителів УМЛ, які працюють у НУШ. https://mon.gov.ua/ua/news/metodichni-rekomendaciyi-shodo-organizaciyi-osvitnogo-procesu-v-shkolah-u-20222023-navchalnomu-roci https://osvitoria.university/courses/ZSjaMgJDF/ https://gapon.te.ua/rubryka-metodysta/dorobok-metodysta/metodychni-rekomendatsii/item/1675-otsiniuvannia-navchalnykh-dosiahnen-uchniv-5-klasu-nush-praktychni-porady-dlia-vchytelia-ukrainskoi-movy https://gapon.te.ua/rubryka-metodysta/dorobok-metodysta/metodychni-rekomendatsii/item/1714-dlia-urokiv-literatury-ridnoho-kraiu
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
Середа, 21 грудня 2022 16:26
Інноваційний урок української літератури: підходи, прийоми, знахідки
21.12.2022 на платформі "Зум" для вчителів української мови проведено заняття в майстерні інноваційного уроку. Обговорювали підходи, прийоми, знахідки інноваційного уроку української літератури. Про проєктування сучасного уроку української літератури, типологію і структуру уроків словесності доповіла Леся Гапон, кандидат філологічних наук, консультант ТКМЦНОІМ. Моделі інноваційних уроків словесності продемонструвала Ольга Зарихта, учитель-методист, учитель української мови й літератури Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка. Матеріали - у вкладенні.
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
Середа, 21 грудня 2022 16:01
Прийоми розвитку креативності на уроках української словесності
21.12.2022 на платформі "Зум" для вчителів української мови проведено заняття інтерактивної школи українського словесника з теми "Прийоми розвитку креативності на уроках української мови й літератури". Про креативне навчання як педагогічну проблему, а також про методи, технології, прийоми розвитку креативного мислення на уроках української мови й літератури розповіла Леся Гапон, кандидат філологічних наук, консультант ТКМЦНОІМ. Ефективний контент уроків української словесності для розвитку креативного мислення продемонструвала Ірина Колісник, учитель-методист, учитель української мови й літератури Тернопільського технічного ліцею. Матеріали - у вкладенні. Більше про креативність - тут.
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
Четвер, 15 грудня 2022 19:35
ТЕНДЕНЦІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ У СЕРЕДНІЙ І ВИЩІЙ ШКОЛАХ
15 грудня 2022 року вчителі української мови й літератури мали змогу долучитися до роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції з теми «Тенденції і перспективи вивчення літератури у середній і вищій школах», організованої кафедрою української та зарубіжної літератур і методик їх навчання ТНПУ ім.В. Гнатюка. Проблематика конференції:• Визначальні методичні засади вивчення творів літератури у сучасних програмах і підручниках та шляхи їх реалізації.• Теоретичні проблеми новітніх методик вивчення творів літератури.• Робота із літературним твором як система методів, форм і прийомів.• Шляхи формування толерантної комунікації та риторичної культури у процесі роботи з літературним твором.• Взаємодія традиційних і новітніх методів та прийомів у процесі вивчення літературного твору у…
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Середа, 14 грудня 2022 14:22
Інтеграція інфомедійної грамотності в мовно-літературну освіту
14 грудня 2022 року на відкритій дискусійній платформі "Словесники" науковці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка разом з учителями-словесниками міста Тернополя обговорювали тему "Інтеграція інфомедійної грамотності в мовно-літературну освіту". Організатори: кафедра української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (завідувач - кандидат філологічних наук, доцент Ольга Петришина) і Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу (директор - Галина Литвинюк). Запропонована тема викликала жваве обговорення. Кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Ольга Петришина наголосила на актуальності проблеми впровадження медіаосвіти в закладах вищої та загальної середньої освіти, висловивши впевненість у тому, що обговорення ефективних методик …
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
Середа, 30 листопада 2022 22:26
Інтегроване навчання : ідеї для втілення
30 листопада 2022 року відбулася зустріч в інтерактивній школі українського словесника з теми "Інтегроване навчання : ідеї для втілення". Мета : обговорення шляхів міжгалузевої інтеграції на уроках української словесності. У ході зустрічі наголошено на необхідності заохочення учнів встановлювати зв’язок між дисциплінами й спиратися на знання і навички з кількох предметних галузей, запропоновано варіанти комплексних компетентнісних завдань для використання на уроках. Корисні покликання: http://barna-consult.com/integrovane-navchannya-zmina-sensu-osvity-ta-vyklyk-dlya-vchyteliv/ https://nus.org.ua/articles/integrovane-navchannya-tematychnyj-i-diyalnisnyj-pidhody-chastyna-1/
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
Четвер, 24 листопада 2022 15:48
Сертифікати учасників освітнього трансфер-містечка інноваційних можливостей №6
Список учасників/учасниць освітнього трансфер-містечка інноваційних можливостей № 6. Локація «Модельно-діяльнісна». Дата проведення: 17.11.2022 р. Наказ управління освіти і науки ТМР від 17.11.2022 № 345. Сертифікати - у вкладенні. № з/п Прізвище та ім’я учасника/учасниці Заклад освіти 7/1 Грабовська Олександра ТУГ ім. І. Франка 7/2 Балабан Галина ТУГ ім. І. Франка 7/3 Горішна Галина ТУГ ім. І. Франка 7/4 Зарихта Ольга ТУГ ім. І. Франка 7/5 Зуляк Галина ТУГ ім. І. Франка 7/6 Колодій Алла ТУГ ім. І. Франка 7/7 Нова Марія ТУГ ім. І. Франка 7/8 Рій Віра ТНВК ШПЛ № 2 7/9 Ленько Оксана ТНВК ШПЛ № 2 7/10 Гунтик Ольга ТСШ І-ІІІ ст. № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов 7/11 Заруба Валентина ТСШ…
Опубліковано в
СЕРТИФІКАТИ
Завантажити прикріплення:
Четвер, 17 листопада 2022 10:49
Трансфер-містечко №6. Універсальний дизайн уроку словесності
17 листопада 2022 року в модельно-діяльнісній локації Трансфер-містечка №6 відбулося вебзаняття для вчителів української мови й літератури міста Тернополя з теми "Універсальний дизайн уроку словесності", на якому було обговорено ключові аспекти імплементації універсального дизайну уроку, зокрема висвітлено методику постановки SMART-цілей, необхідність застосування мультиваріативності в процесі пояснення матеріалу і закріплення вивченого, запропоновано алгоритм дій учителя для створення й використання сучасної наочності, застосування діяльнісного підходу, коригування навчальної діяльності за результатами формувального оцінювання. Значний інтерес учасників/учасниць заняття викликав матеріал про наратививи, архетипи, міфологеми, пов’язані з утвердженням національної ідентичності, на уроках української мови й літератури. Спікер - Леся Гапон, кандидат філологічних наук, консультант…
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
Детальніше ...
Неділя, 23 жовтня 2022 16:17
Крайовий освітянський форум «ЯКІСНА ОСВІТА ЯК ФАКТОР ПЕРЕМОГИ»
Крайовий освітянський форум «ЯКІСНА ОСВІТА ЯК ФАКТОР ПЕРЕМОГИ» уже вкотре доводить, що освіта - це скарб, який здобути можна лише наполегливою працею. Якісна освіта в умовах війни - виклик сьогодення! Окреслення актуальних питань сучасного освітнього простору - наскрізна лінія сьогоднішнього освітянського форуму. Під час засідання секції «Українська мова, література і медіаконтент в умовах російсько-української війни» науковці факультету філології і журналістики вказали на проблеми вивчення української мови та літератури, польської мови, основ журналістської майстерності в контексті реалій сьогодення; формування ціннісних орієнтирів учителя-словесника в умовах війни.
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Четвер, 13 жовтня 2022 17:44
Дискусійна платформа "Словесники" про оновлення змісту уроку УМЛ НУШ
13 жовтня 2022 року відбулося обговорення теми "Оновлення змісту уроку словесності НУШ" на відкритій дискусійній платформі "Словесники". Про актуальні тенденції упровадження реформи «Нова українська школа» розповіла Ольга Петришина,кандидат філологічних наук, доцент,завідувач кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічногоуніверситету імені Володимира Гнатюка. Алла Колодій,учитель-методист,учитель української мови й літератури Української гімназії імені Івана Франка, висловила свої міркування стосовно особливостей реалізації навчальних цілей на уроках української мови й літератури. Леся Гапон,кандидат філолог. наук, консультант ТКМЦНОІМ,викладач кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, висвітлила питання: "Учитель як головний рушій змін", "Методичні орієнтири вчителя НУШ".
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
П'ятниця, 16 вересня 2022 19:10
Націєцентрична інтеграція мистецьких та мовно-літературних компонентів у новому Державному стандарті базової середньої освіти
16 вересня 2022 року учасники інтегрованої кафедри "Лінгва" - учителі української мови й літератури, вчителі іноземних мов, учителі образотворчого та музичного мистецтв - опрацювали тему "Націєцентрична інтеграція мистецьких та мовно-літературних компонентів у новому Державному стандарті базової середньої освіти". Актуальні матеріали репрезентували працівники ТКМЦНОІМ: Леся Гапон, консультант ТКМЦНОІМ: Загальні компетентності Держстандарту як концептуальна база інтеграції освітніх галузей. Інтеграція мистецького компонента в модельні програми та підручники НУШ мовно-літературної галузі. Оксана Турчин, консультант ТКМЦНОІМ: Методика міжпредметної інтеграції на уроках рідної та іноземної мов, музичного та образотворчого мистецтв. Хмарні сервіси як дієвий інструмент реалізації освітніх цілей інтеграції. Галина Федун, заступник директора, консультант ТКМЦНОІМ: Взаємодія різних видів мистецтв…
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення:
П'ятниця, 09 вересня 2022 13:59
Інтегрований розвиток загальних компетентностей педагога НУШ
9 вересня на платформі "Зум" відбувся вебінар для вчителів української мови й літератури з теми "Інтегрований розвиток наскрізних компетентностей педагога НУШ", де було обговорено такі питання: І. Стратегії розвитку загальних компетентностей педагога нової української школи відповідно до Професійного стандарту за професією «Вчитель закладу загальної середньої освіти» (доповідач Леся Гапон,консультант ТКМЦНОІМ); 2. Реалізація компетентнісного потенціалу вчителя в процесі імплементації реформи «Нова українська школа» (доповідач Людмила Савінцева, учитель української мови й літератури ТЗОШ№16).
Опубліковано в
МАТЕРІАЛИ ВЕБІНАРІВ
Завантажити прикріплення: