Середа, 24 лютого 2021 07:31

Святкуємо Міжнародний день рідної мови

Мова – наша національна ознака, у ній – наша культура, сутність нашої свідомості (Іван Огієнко).
21 лютого учні та педагоги шкіл міста Тернополя святкували Міжнародний день рідної мови.
 
ТТЛ
У Тернопільському технічному ліцеї 22 лютого ліцеїсти спільно з педагогами творили мовленнєвий конструктор «Хай у розмові слова веселяться», насолодилися лінгвістичними смаколиками «Формуємо намисто українських слів», переглянули виставку  «Мова, що стирає кордони». Випускники 11 класів побували в творчій лабораторії Олександра Авраменка «Говори українською правильно!». Цікавим та пізнавальним став для учнів 9 класу ГраВіКон «Золоті злитки дивослова».
 
ТКГ
Квести, вікторини, бібліотечні уроки провели у Тернопільській класичній гімназії.
 
ТСШ№7
Із любов'ю до мови, мистецтва та дітей у ТСШ №7 проведено Тиждень рідної мови. 22 лютого в ТСШ №7 у класах лунали поезії, повні любові до рідного слова, проведено вікторини "Знавці української мови". Учні початкових класів виконували пісні пр мову, підготували цікаві інсценівки.
Сьогодні в ТСШ №7 у класах лунали поезії, повні любові до рідного слова, проведено вікторини "Знавці української мови". 
 
ТЗОШ№14
22 лютого учителі української мови й літератури зібрались у мовознавчій кав'ярні.
Стрічку часу "Заборони української мови» підготувала учениця 10-Б класу Романів Наталя.
 Під  гаслом "Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну - наше спільне завдання " пройшов 22 лютого урок в учнів 9-А класу.
 
ТСШ№17
Театралізоване дійство, присвячене Міжнародному дню рідної мови провели у ТСШ№17 імені В.Вихруща.
 
У Тернопільському ліцеї №21 - спеціалізованій мистецькій школаі ім. І.Герети 22 лютого цікаві й пізнавальні бібліотечні уроки української мови для семикласників провели Гаврон М.Є. та Яшкін Р.М. 
 
ТЗОШ№23
 До Міжнародного дня рідної мови учні 8-Б класу з учителькою української мови та літератури Кліщ М.М. провели тематичний захід "Я рідне слово в пісню переллю". Марія Миронівна розповіла про історію свята та набуття його офіційності в Україні. А потім лунала ніжна мелодія чарівної скрипки, пісні у виконанні Галянти Олесі та Бедьо Евеліни. А завершальним акордом свята стала пісня "Мова єднання", слова якої підтвердили значущість рідної мови у житті української нації.
 
 
Прочитано 194 разів