Четвер, 16 жовтня 2025 11:58
Проблема бездуховності людини, засліпленої прагненням до наживи, у трагікомедії Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч». Автор - учитель Тернопільського академічного ліцею Ольга Зарихта
Зарихта О.В. Українська література, 9 клас Тема. Проблема бездуховності людини, засліпленої прагненням до наживи, у трагікомедії Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч». Мета: дослідити, як вирішується ця проблема у площині різних аспектів (економічного, духовного і психологічного) та з’ясувати основні засоби комічного, які використав автор; розвивати вміння висловлювати власні думки про проблеми, порушені у творі; виховувати почуття духовності та милосердя. Тип уроку: урок узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок. Форма проведення: урок-мандрівка. Засоби навчання: текст трагікомедії «Сто тисяч», презентація, відеоматеріал. Епіграф до уроку: Яка користь людині, як цілий світ здобуде, а занапастить власну душу. Святе Письмо Перебіг уроку Організаційний етап. Створення сприятливого…
Опубліковано в
Конспекти уроків УЛ. 9 клас
Завантажити прикріплення:
Четвер, 14 серпня 2025 11:42
Календарно-тематичні плани за групами результатів : українська мова й література 5-8 класи
За модельною програмою «Українська мова. 7-9 класи» для закладів ЗСО ( автори: Заболотний О. В., Заболотний В. В., Лавринчук В. П., Плівачук К. В., Попова Т. Д.) Олександр Авраменко, Зара Тищенко Українська мова 5 клас. Українська мова 6 клас. Українська мова 7 клас. Українська мова 8 клас. За модельною навчальною програмою «Українська література. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Яценко Т. О., Пахаренко В. І., Слижук О. А., Тригуб І. А.) Олександр Авраменко, Зара Тищенко Українська література 5 клас. Українська література 6 клас. Українська література 7 клас. Українська література 7 клас. Українська література 8 клас. Вебінар https://www.youtube.com/live/x8itPKb7DS4 Таміла…
Опубліковано в
Календарно-тематичне планування
Середа, 14 серпня 2024 22:06
Календарно-тематичні плани. Українська мова й література, інтегрований курс літератур. 5-7 класи НУШ. 2024-2025 н.р.
5-6 КЛАСИ НУШ. КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНІ ПЛАНИ: УКРАЇНСЬКА МОВА Й ЛІТЕРАТУРА, ІНТЕГРОВАНИЙ КУРС ЛІТЕРАТУР завантажити тут 7 КЛАС. УКРАЇНСЬКА МОВА За модельною навчальною програмою «Українська мова. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.) Українська мова 7 клас Орієнтовний календарно-тематичний план за підручником авторів А.В. Онатій, Т.П. Ткачука Календарно-тематичне планування уроків української мови 7 клас за підручником Алли Ворон, Володимира Солопенко - завантажити календарне планування Орієнтовне календарне планування з української мови для учнів 7 класу за підручником Ніни Голуб та Олени Горошкіної Календарно-тематичне планування уроків української мови у 7 класі за підручником Інни Літвінової https://ua.izzi.digital/DOS/746561/datastore/21/publication/746561/files/2024/02/28/a8098caa47d6297504f2e37a3be64145_kalendarnij_plan_ukrains_ka_mova_7_klas_i_litvinova.docx?v=1714062274 Календарно-тематичне планування Т. Дятленко, М.…
Опубліковано в
Календарно-тематичне планування
Вівторок, 19 березня 2024 12:03
Тарас Шевченко – національний Пророк and the Genius of Ukrainian Literature. Авторки: Халімон Марія Богданівна, учителька УМЛ Тернопільської СШ№5, та Савельєва Ірина Ярославівна, учителька англійської мови Тернопільської СШ№5
CLIL-урок у 6 класі ТСШ№5. Тема " Тарас Шевченко – національний Пророк and the Genius of Ukrainian Literature". Урок провели Халімон Марія Богданівна, учителька української мови і літератури, та Савельєва Ірина Ярославівна, учителька англійської мови. Тема уроку: Тарас Шевченко – національний Пророк, the Patriotand Genius of Ukrainian Literature. Мета: актуалізувати знання шестикласників про життя та творчість Тараса Шевченка, прочитати та проаналізувати твір «Іван Підкова», з’ясувати, що таке патріотичні мотиви і як їх описано у творі, порівнявши Героїв минулого і сучасності, ознайомити здобувачів освіти із музичними композиціями на твори Генія та перекладами англійською мовою поезій Кобзаря, уміти розрізняти поему та її…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 6 клас
Неділя, 30 липня 2023 00:40
Календарно-тематичні плани. Українська мова й література, інтегрований курс літератур. 5-6 класи НУШ. 2023-2024 н.р.
КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Й ЛІТЕРАТУРИ, ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ ЛІТЕРАТУР. 5 КЛАС НУШ УКРАЇНСЬКА МОВА. 5 КЛАС Відповідно до Модельної навчальної програми «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.) «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 No 795) За підручником Н. Голуб, О Горошкіної https://vseosvita.ua/library/kalendarno-tematychne-planuvannia-5-klas-nush-n-holubohoroshkina-1-semestr-576490.html?fbclid=IwAR0HghA-8PeKudpFMAMQWXiFNE078f86VSOPscqOv9XYHe9klusqVktIymU За підручником А. Онатій, Т. Ткачука Навчальна програма https://drive.google.com/file/d/1VWrRwK5lIRuPEgGRuT1k-BAGy0lYvVeR/view?fbclid=IwAR189RtyINvQpDlEDecKw-6-PSDrwsF01qJ7ptDpLsKchXMvkMiRfmlttUg Календарний план https://drive.google.com/file/d/1IMdydHqWxcIDQjz1Jx4Tdhj6LlXS_69V/view?fbclid=IwAR0I0id25JA_oUN4t3VYgxANz0nrNfIG5ucfysz4DAF_jCT7Nmxc5vn0OlA&fs=e&s=cl За підручником Панчук Г., Близнюк Б., Приведи О. https://pp-books.com.ua/kalendarno-tematychne-planuvannya-do-pidruchnyka-ukrayinska-mova-5-klas-avt-panchuk-g-blyznyuk-b-pryveda-o/?fbclid=IwAR34FiO-Ax0fRtVuqI За підручником І.Літвінової https://docs.google.com/document/d/1kFtWL_2qugB_czXNmZmMHveavK377kCc/edit За підручником О. Семеног https://aston.te.ua/userfiles/file/ukra_nska_mova__kalendarne_planuvannya__semestr_5_klas_.pdf https://aston.te.ua/userfiles/file/kalendarne_planuvannya_5_klas_ukra_nska_mova_2_y_semestr(1).pdf За підручником Ворон, Солопенко https://docs.google.com/document/d/1vV6AFdaqyxV_iJNbUph5W1UlHlIkS4A9/edit Відповідно до Модельної навчальної програми «Українська…
Опубліковано в
Календарно-тематичне планування
Четвер, 30 червня 2022 09:40
Календарно-тематичне планування. Українська мова і література, інтегрований курс літератур (українська, зарубіжна) 5 клас НУШ. 2022-2023 н.р.
УКРАЇНСЬКА МОВА. 5 КЛАС Відповідно до Модельної навчальної програми «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.) «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 No 795) За підручником Н. Голуб, О Горошкіної https://vseosvita.ua/library/kalendarno-tematychne-planuvannia-5-klas-nush-n-holubohoroshkina-1-semestr-576490.html?fbclid=IwAR0HghA-8PeKudpFMAMQWXiFNE078f86VSOPscqOv9XYHe9klusqVktIymU За підручником Онатій, Ткачука Навчальна програма https://drive.google.com/file/d/1VWrRwK5lIRuPEgGRuT1k-BAGy0lYvVeR/view?fbclid=IwAR189RtyINvQpDlEDecKw-6-PSDrwsF01qJ7ptDpLsKchXMvkMiRfmlttUg Календарний план https://drive.google.com/file/d/1IMdydHqWxcIDQjz1Jx4Tdhj6LlXS_69V/view?fbclid=IwAR0I0id25JA_oUN4t3VYgxANz0nrNfIG5ucfysz4DAF_jCT7Nmxc5vn0OlA&fs=e&s=cl За підручником Панчук Г., Близнюк Б., Приведи О. https://pp-books.com.ua/kalendarno-tematychne-planuvannya-do-pidruchnyka-ukrayinska-mova-5-klas-avt-panchuk-g-blyznyuk-b-pryveda-o/?fbclid=IwAR34FiO-Ax0fRtVuqI Відповідно до Модельної навчальної програми «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Заболотний О.В. та ін.) «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 No 795) За підручником…
Опубліковано в
Календарно-тематичне планування
Понеділок, 24 травня 2021 12:45
Стилістичне забарвлення фразеологізмів. Виражальні можливості фразеологізмів. Автор - учитель ТЗОШ№4 Г.Семенець
Тема: Стилістичне забарвлення фразеологізмів. Виражальні можливості фразеологізмів Мета: систематизувати й узагальнити знання із фразеології, розкрити функціонально-стилістичні можливості лексичних та фразеологічних одиниць; удосконалювати вміння використовувати фразеологізми в мовленні; збагатити словник новими фразеологізмами та крилатими висловами; розвивати творче мислення, комунікативну активність; удосконалювати творчі здібності учнів, аргументовано доводити свою думку,збагачувати й активізувати словниковий та фразеологічний запас учнів. створити умови для активної роботи; забезпечити умови для формування мовної компетентності комунікативно доцільно вживати фразеологізми;через роботу з медійними матеріалами пояснити учням одну з поширених маніпуляцій – зміну акцентів на увагу; сприяти формуванню ключових компетентностей; спонукати до розвитку емоційного інтелекту; виробляти стійку мотивацію й свідоме прагнення до…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 10 клас
Понеділок, 24 травня 2021 12:36
Безсполучникове складне речення. смислові відношення та інтонація у безсполучниковому складному реченні. Автор - учитель ТЗОШ№4 Г. Семенець
ТЕМА: Безсполучникове складне речення. смислові відношення та інтонація у безсполучниковому складному реченні (за творами раннього періоду творчості Т. Шевченка). МЕТА: узагальнити і систематизувати знання учнів про безсполучникове складне речення на прикладі ранньої лірики Т.Г.Шевченка, поглибити елементи лінгвістичного аналізу ліричного твору; розвивати уважність, зосередженість, удосконалювати вміння виправляти мовленнєві, змістові, граматичні, пунктуаційні помилки, навички творчо-пошукової роботи; виховувати любов і повагу до історичного минулого нашого народу, до нев’янучої краси рідного слова. ТИП УРОКУ: Подорож – дослідження синтаксичним океаном безсполучникового складного речення (урок узагальнення та систематизації знань). ОБЛАДНАННЯ: портрет Т.Г.Шевченка, картина , опорна схема “Смислові зв’язки між простими реченнями у складному”,презентація, «Кобзар» Т. Шевченка,мультимедійний графопроектор,…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 9 клас
Детальніше ...
Понеділок, 24 травня 2021 12:33
До мови доторкнемося серцем. Автор - учитель ТЗОШ№11 В.Ситар
До мови доторкнемося серцем Поряд зі сценою розміщено мультимедійний екран, на який проектуються назви конкурсів, цитати, слова, афоризми. Українська мова в багатстві, витонченості й гнучкості форм не поступається ані жодній із сучасних літературних мов слов’янства… М. Драгоманов Ведуча 1. (Озвучує текст на слайді). Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати повагу до себе. Олесь Гончар Ведуча 2. Українська мова – скарбниця духовних надбань народу, досвіду праці, творчості і співжиття багатьох поколінь українського народу, оберіг його звичаїв і традицій, запорука інтелектуального зростання, розвитку, поступу в загальнолюдському житті. Ведуча 1. Рідна мова починається з маминої колисанки, народної…
Опубліковано в
Сценарії виховних заходів
Понеділок, 24 травня 2021 12:29
Квест-гра «Шевченкіана». Автор - учитель ТЗОШ№11 В.Ситар
Квест-гра «Шевченкіана» Мета проведення заходу: поширювати знання учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка, сприяти вихованню національної самосвідомості, формувати у дітей уміння працювати в команді, розвивати здатність до взаємодії, формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т. Шевченка, збагачувати словниковий запас, розвивати творчі здібності, виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями, виховувати почуття гордості за Україну. У кожного у маршрутному листі зупинки розташовані так, щоб команди одночасно не перебували на одній зупинці. Після проходження останньої зупинки команди повинні повернутися до бібліотеки для підбиття підсумків та оголошення результатів квесту. Перемагає команда, що виконала всі завдання, по-перше, швидше за…
Опубліковано в
Сценарії виховних заходів
Понеділок, 24 травня 2021 12:24
Голодомор в Україні 1932-1933 рр. Пам’ятаємо. Автор - учитель ТЗОШ№11 В.Ситар
Голодомор в Україні 1932-1933 рр. Пам’ятаємо Мета: поглибити знання дітей про трагічні події 1932-1933 років, показати, що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації проявів українізації, позбавлення українців історичної пам’яті; розвивати вміння виступати перед аудиторією, продовжити формування навичок критичного мислення; розвивати вміння висловлювати свої думки, використовувати різні документи, готуючись до розповіді, виступати у ролі актора; виховувати повагу до історичного минулого свого народу; виховувати непримиренність до насилля, повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору. Категорія учасників: 5-9 класи. Методи навчання: частково-пошуковий, дослідницький, словесно-наочний. Форма проведення: урок скорботи; Тип навчальної діяльності: груповий. Обладнання. У класі на стіні образ Божої Матері,…
Опубліковано в
Сценарії виховних заходів
Понеділок, 24 травня 2021 12:16
Подорож в осінь зі способами дієслів. Автор - учитель ТЗОШ№11 В. Ситар
Тема уроку.Подорож в осінь зі способами дієслів Мета уроку: ознайомити учнів із способами дієслів; формувати загальнопізнавальні вміння відрізняти дієслова різних способових форм, правильно визначати морфологічні ознаки, синтаксичну роль способових дієслів; розвивати навички правильного і доречного використання способових дієслів в усному і писемному мовленні; розвивати увагу, логіко-асоціативну пам'ять, художньо-образне мислення; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до видатних людей України;прищеплювати любов до прекрасного. Внутрішньопредметні зв’язки: Лексикологія: лексичне значення слів; засвоєння прислів’їв і приказок, до складу яких входять дієслова дійсного, умовного й наказового способів. Культура мовлення і стилістика: уживання способів дієслів у художньому стилі. Міжпредметні зв’язки: українська література, образотворче мистецтво. Тип…
Опубліковано в
Конспекти уроків УМ. 7 клас