Вівторок, 21 лютого 2023 20:56

Святкуємо Міжнародний день рідної мови

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. 

Святкові заходи відбулися в ТНВК №2.

У ТЗОШ№4 провели  інтелектуально-пізнавальна розвагу до Міжнародного дня рідної мови. Учні працювали парами, у групах, розгадуючи "зашифровані" слова, складали "віночок" мовних слів, змагалися на кращого знавця прислів'їв про мову, декламували напам'ять вірші, співали пісні.

З нагоди Міжнародного Дня рідної мови уТернопільському ліцеї №21- спеціалізованій мистецькій  школі імені Ігоря Герети  учителі-словесники  разом з учнями провели низку заходів:

Учні ТЗОШ№14 підготували відеопривітання з Міжнародним днем рідної мови:  

У ТЗОШ№28 в Міжнародний день рідної мови 11-А  клас виконав тест на знання української мови. 

Креативно відзначили Міжнародний день рідної мови у Тернопільській ЗОШ 23.
  • Упродовж 21 -22 лютого учителі-словесники зачаровували та дивували як учнів,так і педагогів школи цікавими заходами. Захопливими для учнів 5-Ж класу стали мовне свято,,Із чорнобривців сплетена душа моєї мови" та відеогравікон,,Мови рідної слова-наче музика жива".Учителі Дулиш Л.В.та Тарасюк Л.А. дали змогу п'ятикласникам послухати віночок українських пісень та віршів про мову,стати учасниками вікторини та інтелектуальної гри,помандрувати Україною у просторі та часі. Філологині Ірина Подедворна та Діана Кузьма для учнів 6-Б класу провели лінгвістичний квест,,Вояж".Діти відгадували загадки,виконували завдання та успішно подолали запропонований маршрут. А в літературно-мистецькій студії ,,Кольори моєї мови" учителька Любов Лисевич показала учням 6-А клас ще одну грань української мови-її кольористість.Барви слів було широко представлено і в пісні,і в поезії,і в малюнку. Чарівністю та неповторністю нашої мови милувались і у 8-Б класі під час марафону висловлювань,,У царстві рідної мови",яку провела Коцяба В.Ю. Учні 9-Б класу взяли участь у сучасному тренінгу ,,Знайди 10 помилок у медіатекстах".Це завдання ,що надало школярам натхнення у вивченні мови та літератури,запропонувала своїм вихованцям Ірина Заяць. Учителі-словесники не забули і про педагогів школи.Велике захоплення викликала імпреза,,Я розмовляю мовою Великих Князів Київських,а не,,язиком",,племен диких",що відбулася в учительській.Школярі потішили наставників своїми талантами,а лінгвістичне,,розпакування"надало всім учасникам упевненості у своїх знаннях. У День рідної мови відбулась і презентація буклету,,Орфографічний медіасловник". Голова шкільного МО Ірина Заяць проінформувала і педагогів,і старшокласників про звучання,,звичних" іншомовних слів українською,розкрила ,,таємниці"молодіжного сленгу. Чудово провівши цих два дні,усі вкотре переконалися,що вивчати рідну мову-це круто!  Авторка допису - Олена Дмитрусь,заступник директора з навчально-виховної роботи.

 

 
Прочитано 58 разів