Четвер, 09 березня 2023 10:15

До 209-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка

Тернопільська школа-ліцей №6

 • 9 та 10 березня у ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука» відбулися СКІНДи, приурочені 209 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка. Учні 7-11 класів взяли участь у художніх читаннях «Єднаймо душі словом Кобзаря!». Учні 5-6 класів підготували тематичну гутірку «Твої вірші – мої ноти», а також музично-літературний пазл «Шевченко від А до Я». Поетеса, почесна громадянка Тернополя Леся Любарська зачитала свій вірш «Мені наснивсь малий Тарас», а заслужена артистка естрадного мистецтва Людмила Червінська виконала пісню «Ой одна я, одна, як билиночка в полі…».Учні початкової школи читали вірші українського Пророка, переглядали відеофільми, створювали проєкти, виконували завдання квестів та  різноманітних інтерактивних розробок. Учні пригадали творчість Тараса, відкрили для себе щось нове і цікаве, згадали рядки відомих віршованих творів. Діти усвідомили значимість постаті великого Кобзаря для українського народу, глибокий й актуальний зміст безсмертних рядків: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!».
 Тернопільська школа №14

Тернопільська школа №16

 • Учні 6-В класу провели літературно-музичну композицію «Тарас Григорович Шевченко - вірний син України».
 • Учнями 8-В та 8-Г було проведено загальношкільний захід «Тарас Шевченко – гордий Прометей».

 Тернопільська школа №18

 •  Шевченківське свято  у ТСЗОШ 18 підготували учні 7-Б класу (класний керівник Ольга Фарина, вчитель української мови та літератури Марія Лабінська).

Тернопільська школа №19

 • 9 березня  в школі відбулася тематична виставка, що представила учням цікаві факти з біографії видатного поета, його картини й унікальні видання «Кобзаря».

Школа-ліцей №21

 • "Тарас Шевченко, завжди молодий". З такою назвою 9 березня відбулася театралізована постановка, під час якої учні Тернопільського ліцею 21 - спеціалізованої мистецької школи ім. Ігоря Герети мали змогу проникнутися історією життя Т.Шевченка та віднайти пророчі звертання до сучасних українців про теперішні події.
 • Літературна подорож "Живи,Тарасе, поміж нами". Разом з учнями 5-А класу декламували поезію Кобзаря, виконували музичні твори, провели вікторину "А чи знаєш ти Шевченка?"
 • Учні 2-Б класу класний керівник Тетяна Балтарович та вчитель Тамара Бабовал у бібліотеці ліцею провели батл на краще прочитання вірша Тараса Шевченка,а також переглянули книги про життя і творчість Кобзаря
 • Багатоцікавої інформації дізналися учасники вікторини учні 5- Б класу, яку провела класний керівник Надія Кузніцова з нагоди дня народження Великого Кобзаря.
 • У 209-й день народження Тараса Шевченка учні 4-Б класу класний керівник Надія Митохір вшанували пам'ять поета у літературно - мистецькій годині ''Тарасові життєві настанови,нас по життю вперед ведуть''. Діти декламували вірші, звучали улюблені твори поета у виконанні викладача фортепіано Наталі Харатін
 • Учні 1-Б класу класний керівник Лариса Кулик вчитель Тамара Бабовал вперше у бібліотеці ліцею взяли участь у літературному ранку присвяченому дню народження Тараса Шевченка. Діти дізналися багато цікавого про дитинство поета, читали вірші та демонстрували свої малюнки

Тернопільська школа № 23

 • Виховний захід у 3-А класі "Є в Шевченка народження дата - дати смерті в Шевченка немає!"
 • Урок - пам'ять "Великий син України"

 Тернопільська школа № 26

Тернопільська школа №27

 • Шевченкове слово крізь віки промовляло до учнів 7- А та 9- Б: «Любіть Україну любіть. Любіть її… Во врем‘я люте…»
 • Учні 6-Б класу взяли участь у флешмобі "Хто Шевченка прочитав, той багатим серцем став", присвяченому 209 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.https://www.youtube.com/watch?v=8trTeh-P6WI

Тернопільська школа №28

 • Учні 4-А класу дослідили постать Тараса Григоровича та здійснили мандрівку стежинами життєвої дороги Кобзаря . Кожна нова доба по-своєму актуалізує митця, знаходить у ньому те, що відповідає її духові та шуканням, відкриваючи його "нового", виявляючи нові смисли та символи. Так і ми, працюючи над біографією, уявили, що Тарас Шевченко живе сьогодні . Діти дійшли висновку, що вірші та погляди поета актуальні в усі часи. Учні вирішили осучаснити образ українського генія та створити його Instagram сторінку. І, звичайно, не обійшлося без читання пророчих віршів.
 • П'ятикласники декламували поезії Тараса Шевченка, демонстрували свої проєкти, а також брали участь у дискусії "Чому Тарас Григорович став національним героєм та зіркою сьогодення?!".
Прочитано 39 разів
Детальніше в цій категорії: « Святкуємо Міжнародний день рідної мови