Понеділок, 13 березня 2023 22:19

Про проведення XVIII Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України»

ВІРМЕНСЬКЕ ТОВАРИСТ во культурних звязків «аокс-україна» музей параджанова київського міжнародного університету

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ XVIII Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України»

Всеукраїнського Проєкту «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України» до 100-річного ювілею Сергія Параджанова

ТЕМА:«Лицарі українського романтичного світосприйняття. М. Коцюбинський. С. Параджанов»

Яка сила життя! Ми звикли до нього і не помічаємо перемоги живого над мертвим, дійового над інертним, і ми ніби не знаємо, що сонце творить квіти й плоди з мертвого каменю, не бачимо, як всюди торжествує живе, щоб бадьорити й радувати нас. Ми повинні усміхатися світові дружньо

Михайло Коцюбинський

Після любові до Бога й родини повинна бути любов до свого українського народу і батьківщини. Зі своїм народом і батьківщиною ти зв’язаний не тільки спільною вірою, що вважаємо найбільшим добром, і святим обрядом, яким дорожимо, - але ще і спільною мовою та звичаями. І тією землицею святою, на якій разом проживаємо… І цілою віковою минувшиною, і спільною українською кров’ю, і спільним добром, і спільною майбутністю…

Митрополит Андрей Шептицький, Найбільша заповідь

Я режисер: навчався у великих майстрів Савченка та Довженка, вони обидва малювали, і мимоволі я почав малювати, робити колажі, стиковувати фактури, шукати якусь пластику. Зараз настав час шукати, знаходити та реалізовувати прекрасне, прекрасне навколо нас – наші гори, небо. Потрібно вміти виражати пристрасті, бачити, любити і благоговіти. Мало любити! Треба благоговіти.

Сергій Параджанов

Мене не дивує, що у всіх сферах нашого життя представники вірменського народу засвідчують мудрість, розум, справжню людяність. Для науки, літератури, мистецтва Вірменія дала світові багато імен, відомих усьому світові.

Олександр Довженко

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

ІV-й Всеукраїнський історико-літературний конкурс за темою «Лицарі українського романтичного світосприйняття» (XVIII-ий із щорічних конкурсів Проєкту, далі - Конкурс) проводиться як творче змагання юнацтва та молоді віком до 23 років, які цікавляться історією, літературою, кіномистецтвом, краєзнавством, етнографією України.

Участь у Конкурсі є добровільною, звітування не передбачається.

2. Мета та завдання Конкурсу

2.1. Метою Конкурсу є:

- розвиток інтелектуальних та духовних інтересів молоді, яка прихильна до літературно-мистецької й науково-дослідницької роботи. Конкурс покликано формувати й підтримувати в української молоді риси патріота, сповненого національної свідомості, історичної пам’яті, гідності, совісті, честі, любові до рідної країни, запрошувати до роздумів щодо нагальних питань сьогодення: ролі сім’ї в житті українців, виховувати почуття вдячності та поважного ставлення до талановитих митців Батьківщини.

2.2. Завданнями Конкурсу є:

- сприяння розвитку та реалізації творчих ініціатив молодих митців;

- виховання поваги, шанобливого ставлення до кращих досягнень українського творчого потенціалу, зокрема до доробку світового значення – етнографічних творів Михайла Коцюбинського та фільмів Сергія Параджанова – шедеврів романтичного світосприйняття мовою кіномистецтва;

- формування та розвиток у молодших школярів позитивного ставлення до представників інших культур;

- заохочення до підготовки робіт та участі в заходах Конкурсу батьків;

- забезпечення взаємодії та співпраці між державними органами виконавчої влади, громадськими організаціями, дипломатичним корпусом, акредитованим в Україні, установами та закладами освіти у сфері реалізації молодіжних творчих проєктів.

3. Організація та проведення конкурсу

3.1. Організаторами Конкурсу є: громадська організація «Вірменське товариство культурних зв'язків «АОКС-Україна» та музей Параджанова Київського міжнародного університету (далі - КиМУ). Конкурс проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України, за підтримки КиМУ. До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються:

- Централізована бібліотечна система «Свічадо» Святошинського району м. Києва.

- Верховинське представництво «Параджанов-APTу».

3.2. Конкурс проводиться протягом року.

3.3. Для проведення Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі.

3.4. Персональний склад оргкомітету та журі Конкурсу затверджується на спільному засіданні уповноважених представників організацій-засновників Конкурсу.

3.5. Експертиза робіт та підбиття підсумків проводяться з 19 квітня до 17 липня 2023 року.

3.6. До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти, молодь віком до 23 років, як громадяни України, так й інших держав, які виявили бажання взяти участь у ньому. Конкурс проводиться як творче змагання.

3.7. На Конкурс приймаються роботи, виконані українською мовою.

3.8. Роботи, подані на Конкурс, не повертаються.

3.9. Конкурсна робота може бути подана у формі розповіді, звіту, етнографічної розвідки, наукової роботи, колективного проєкту тощо.

3.10 Конкурс проводиться у трьох номінаціях:

- «Михайло Коцюбинський і Сергій Параджанов – майстри й апологети українського романтичного світосприйняття» у формі художньо-публіцистичного, науково-популярного твору, наукового дослідження з представленням копій світлин та документів про життя і творчість цих митців.

- «Тіні забутих предків» - шедевр світового кіномистецтва» у формі різножанрової розповіді про кінофільм та його значення для:

  • збереження народних традицій, культури та духовності;
  •    толерантного ставлення до культури та духовності різних народів, їх

   внеску в скарбницю світової цивілізації.

- «Доробок Сергія Параджанова в нематеріальну культурну спадщину України як дійовий ресурс сучасної туристичної індустрії»:

  • особисте враження та почуття після спільного перегляду фільмів
    С. Параджанова в шкільній кінозалі – колективні роботи;
  • роль мови сучасного кінематографу у збереженні національної культури та духовності;
  • авторський аналіз фільму як мистецького колажу, в який вживлено стилістичний монтаж культурних проекцій з літератури, історії, філософії, краєзнавства, етнографії і музики.

Роботи можуть подаватись у формі наукового дослідження, реферату, науково-популярного, художньо-публіцистичного твору, есе та оповідання з власного життя про відвідання «параджанівських» пам’ятних місць нашої Батьківщини та інших країн.

3.11. На Конкурс приймаються роботи, виконані українською мовою. Обсяг робіт не повинен перевищувати 10 друкованих аркушів (формат А-4), враховуючи перший аркуш – Анкету учасника (-ків) Конкурсу. В Анкетінеобхідно чітко вказати тему та номінацію роботи, прізвище, ім'я по батькові та вік учасника (або кожного члена творчого колективу) й керівника, повну домашню адресу, назву та адресу закладу освіти, клас, курс, контактні телефони та електронні адреси. Одночасно необхідно надіслати електронну версію твору, до якої можна додавати творчі додатки: ілюстрації, фотоматеріали, аплікації, колажі, комп'ютерну графіку, малюнки, іконопис, ліпнину, віскографію, флористику.

4. Нагородження переможців Конкурсу

4.1. Журі Конкурсу визначає по 3 переможці в кожній номінації у двох вікових категоріях: 11-15 та 16-23 років. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки України.

4.2. Лауреати Конкурсу нагороджуються дипломами установ – організаторів Конкурсу.

4.3. Кращі роботи будуть надруковані в освітянських виданнях та збірнику творів Проєкту.

4.4. Очний тур для авторів кращих конкурсних творів буде організовано 25-27 липня 2023 року в Державному історико-культурному заповіднику «Меджибіж», як складова частина іншої гілки проекту «Моя Батьківщина - очима дітей етносів України» - Міжнародної науково-практичної конференції «Найдавніші й сучасні взаємини духовного та культурного життя Вірменії та України» під гаслом Проєкту «Homo Leo - людина Вдячна».

4.5. Урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів Конкурсу відбудеться 26 липня в Меджибожі. У вересні 2023 року планується проведення пресконференції в Укрінформі та IVФоруму-зустрічі переможців та ветеранів Проекту з видатними діячами української культури.

4.6. Кращі твори будуть опубліковані та розміщені на сайтах організацій-засновників Конкурсу, а їх автори, керівники або консультанти запрошуватимуться до участі в проектах Центру «Параджанов-APT». Творчі додатки до робіт будуть передані в постійно діючу експозицію Київського Центру «Параджанов-APT».

4.7. Роботи приймаються до 17 липня 2023 року за адресою: 01042, м. Київ, вул. Дорошенка, 59, к. 17, голові Оргкомітету Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Лицарі українського романтичного світосприйняття» Олені Оганесян.

Довідки - e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та за тел.: (093) 488 5854; (097) 484 5801, (044) 507-07-30*24.

Роботи, подані на Конкурс, не повертаються. Після експертизи робіт, яка триватиме до 21 липня 2023 року, учасників буде поінформовано про прийняття їх до участі у заключному етапі урочистостей до 100-річного ювілею С. Й. Параджанова.

Журі заключного етапу Конкурсу визначає по 3 переможці в кожній номінації у двох вікових категоріях: 11-15 та 16-23 років.

Традиційна підсумкова ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція Проєкту відбудеться 9 січня 2024 року у двох локаціях: КиМУ (вул. Львівська, 49, конференц-зала) та Центральна бібліотека Святошинського району «Свічадо» (вул. Ромена Роллана, 13-в).

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

XI щорічного Всеукраїнського конкурсу-фестивалю авторської патріотичної пісні «Моя Батьківщина. Пам’яті Олександра Авагяна»

Всеукраїнського Проєкту

«Моя Батьківщина – очима дітей етносів України»

1. Загальні положення

ХІ-й щорічний конкурс-фестиваль авторської патріотичної пісні «Моя Батьківщина. Пам’яті Олександра Авагяна» (далі – Конкурс-Фестиваль) [Олександр Беніамінович Авакян (Авагян) – відомий український археолог, спелеолог,поет і музикант, який у 1965 році організував рок-ансамбль «Березень», автор першої української рок-опери «Чумацький Шлях»] проводиться на виконання тематичного плану просвітницьких заходів проєкту «Моя Батьківщина - очима дітей етносів України», який ініційований ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна» та Parajanov-ART-ом у 2005 році.

2. Мета Конкурсу-фестивалю - єднання поколінь, професійна орієнтація талановитої молоді.

Головним завданням Конкурсу-фестивалю є формування історичної пам'яті у молодого покоління, патріотизму, толерантності, бажання гідно презентувати історію, культуру та духовність своєї країни, відповідальності за її майбутнє, залучення молоді до пошуково-дослідницької роботи, а також поглиблення вивчення в закладах загальної середньої освіти культурної спадщини, зокрема, активізація дослідження її музичної культури в найрізноманітніших її формах та жанрах.

3. Організація та проведення конкурсу-фестивалю

3.1. Співорганізатори Конкурсу-фестивалю - Управління культури Хмельницької ОДА, Державний історико-культурний заповідник «Меджибіж», Київський міжнародний університет.

Конкурс проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України. До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються Видавничий дім Дмитра Бураго та видавництво «Дух і літера».

3.2. Для проведення Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі Конкурсу.

3.3. Персональний склад оргкомітету та журі Конкурсу затверджується на спільному засіданні уповноважених представників організацій-засновників Конкурсу.

3.4. Конкурс проводиться протягом року.

3.5. Підбиття підсумків проводиться з 17 червня до 22 липня 2023 року.

3.6. Для участі в Конкурсі-фестивалі запрошуються здобувачі освіти віком до 21 року - громадяни України та інших держав, які захоплюються написанням і виконанням власних авторських пісень і виявлять бажання брати участь у всеукраїнському творчому змаганні.

3.7. Для участі в Конкурсі-фестивалі приймаються рецензовані авторські пісні, вірші до них та композиції виключно в жанрі авторської пісні. Надані для участі в Конкурсі-фестивалі аудіо- та відеоматеріали не повертаються.

3.8. Збереження авторських прав не забезпечується оргкомітетом Конкурсу-фестивалю. Вся відповідальність за збереження авторських прав забезпечується виключно самими авторами творів.

3.9. Засоби масової інформації сприятимуть організації Конкурсу-фестивалю та забезпеченню висвітлення презентацій, майстер-класів, церемонії урочистого нагородження переможців та лауреатів Конкурсу-фестивалю.

4. Нагородження переможців Конкурсу-фестивалю

4.1. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки та подарунками.

4.2. Лауреати Конкурсу нагороджуються дипломами установ-організаторів Конкурсу та сувенірами.

4.5. Урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів Конкурсу відбудеться безпосередньо в день закриття Конкурсу-фестивалю на гала-концерті 27 липня в Меджибожі, а 21 вересня 2023 р. та 9 січня 2024 р. вони та ветерани Проєкту будуть запрошені для участі в урочистостях, присвячених 100-літньому ювілею Сергія Йосиповича Параджанова.

4.6. Кращі твори будуть опубліковані чи розміщені на сайтах організацій засновників Конкурсу, а їх автори, керівники або консультанти запрошуються до участі в усіх проектах «Параджанов-АРТу» та АОКС-Україна. Творчі додатки до конкурсних робіт (макети обкладинок, плакати, якщо такі будуть надані) будуть передані до архіву «Параджанов-АРТу» й будуть пропагуватися підчас проведення заходів.

4.7. Друковані роботи, відео- та аудіо- записи творів на всіх носіях приймаються до 21 червня 2023 року за адресою: 01042, м. Київ, вул. Дорошенка, 59, к. 17., голові оргкомітету Всеукраїнського конкурс-фестивалю «Моя Батьківщина» Олені Оганесян.

Довідки - e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та за тел.: (093) 488 5854; (097) 484 5801, (044) 507-07-30*24.

4.8. У супровідних документах необхідно чітко вказати назву Конкурсу-фестивалю, прізвище, ім'я та по батькові учасника й керівника, дату народження, повну домашню адресу, назву та адресу навчального закладу, клас (курс), місце роботи, контактні телефони та електронні адреси.

Заключні етапи обох Конкурсів відбудуться 25-27 липня 2023 року в Державному історико-культурному заповіднику «Меджибіж» (Хмельницька область) або, за рішенням оргкомітету, онлайн.

Прочитано 137 разів